Osmaniye merkezli 4 ilde yıldırı operasyonu: 2 gönül tutuklandı

Osmaniye merkezli 4 ilde YPG/ PKK yıldırı örgütüne yönelik planlı operasyonda gözaltına alınan 3 şahıstan 2’si tutuklandı.

Edinilen bilgiye bakarak, Osmaniye İl Güvenlik Müdürlüğü’ne kapalı Terörle Savaş Büro Müdürlüğü YPG/PKK yıldırı örgütlerinin faaliyetlerine yönelik himmet başlattı. Çalışmalar çerçevesinde silahlı terör örgütü içerisinde faaliyet yürüttükleri ve eylem ayırmak için Türkiye’ye yasa dışı yollardan geçiş yaptıkları tespit edilen 4 şahsa yönelik Osmaniye merkezli Mersin Ağacı, Diyarbakır ve Mardin’bile eş anlı şafak operasyonu düzenlendi. İstihbarat Şubenin da destek verdiği operasyonda H.M., A.H. ve A.A. isimli Suriye tabiiyetli eşhas gözaltına alınırken A.C. isimli şahsında aranmasının bitmeme ettiği öğrenildi. Adreslerde yapılan aramada de çok sayıda sayısal gereç ele geçirildi.

Terörle Uğraş Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye gönderme edilen şüphelilerden A.A. ve H.M. isimli şahıslar çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. – OSMANİYEShare: