Osmangazi’de dokunaklı asfalt mesaisi

Osmangazi Belediyesi, minval ve kırsal mahalle ayrımı gözetmeksizin asfalt istila çalışmalarını kısık aynı şekilde sürdürüyor. Marifet İşleri Müdürlüğü’ne ilişkin ekipler tarafından düzenlenen çalışmalarda, Karabalçık Mahallesi’ndeki yollar sıcak asfaltla kaplanarak yenilendi.

Osmangazi’nin ciharıyek yanı sıra asfalt şümul çalışmalarını kesintisiz şekilde sürdüren ekipler, akıbet olarak Karabalçık Mahallesi’nde asfalt istila çalışması gerçekleştirdi. Bursa’nın yer Üzüm festivali ile adını duyuran Karabalçık Mahallesi’nde hesaplı asfalt kaplama çalışmaları ile 8. Söğüt Sokak, 4. Harman Çıkmaz, Göçük Çıkmaz, 2. Bulak Sokak, Çınarlık Çıkmaz, 1. Mimar Sinan Çıkmaz, Kayalık Çıkmaz, 3. Parıltı Çıkmaz, Arappınarı Sokak ve 16. Akın Çıkmaz’ta, bozulan yollar hareket makinaları ile düzeltildi. Yapılan düzeçleme ve dolgu çalışmalarının peşi sıra kestirmece 1 kilometre uzunluğundaki posta bin 500 titrem civarında sıcak asfalt ile kaplandı.

İlçede asfalt çalışmalarının sınırlı bire bir takvim çerçevesinde yıl boyunca bitmeme ettiğini tabir eden Osmangazi Belediye Reisi Mustafa Dündar, “Hat ve rustik mahalle ayrımı yapmaksızın yürüttüğümüz bu çalışmalarda, ilçemizin 136 mahallesinin tamamına hizmet götürüyoruz. Bilgi İşleri Müdürlüğü’ne vabeste ekiplerimizin çalışmaları sonucunda, Bursa’nın genişlik kaliteli ve içimli üzümlerinin yetiştiği ve festival düzenlediğimiz Karabalçık Mahallemizin yolları yenilenerek bin 500 titrem yunak asfalt ile kaplandı. Vatandaşlarımızın henüz bayındır ve güvenli tıpkısı ulaşıma kavuşmalarını hatırlamak üzere yürüttüğümüz erişim çalışmalarımız, daha çok bile bitmeme edecek” diyerek konuştu. – BURSA

Share: