Ordulu hoca, rüyasında kendisini iyileştireceğini söyleyen hekim amacıyla Van’a geldi

Ordulu öğretmen, rüyasında kendisini iyileştireceğini belirten doktor için Van’a geldi

Ankara ve İstanbul’daki hastanelerde umduğunu bulamayan Ordulu sarıklı, Lokman Doktor Van Hastanesi’nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu

VAN – Ordu’bile glumos tümörüne yakalanan Hülya Aba Maraba isimli öğretmen, hiç tanımadığı halde rüyasında gördüğü hekim amacıyla geldiği Van’bile yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Ordu’üstelik diri Hülya Ana Maraba isimli coğrafya öğretmeni, yıllar evvel glumos tümörüne yakalandı. Ankara ve İstanbul ilkin kalkmak üzere gittiği sayımsız hastanede umduğunu bulamayan Ekinci, arayışını sürdürdü. Rüyasında gördüğü Lokman Doktor Van Hastanesi His ve Yaradılış Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Halil Başel’i ameliyatının muvaffakiyetli geçeceğini söylemesi üzerine Van’a mevrut Fellah, yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Konuyla ait açıklamada kâin Lokman Hekim Van Hastanesi His ve Soy Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Halil Başel, Görüntü Aba Ekinci’nin elan geçmiş birçok hastaneye gittiğini ifade ederek, “Sistem komplikasyonlardan bahsedince insan çekiniyor. Hatta ameliyata aldığımızda ağırbaşlı bakımda evvel uyandırdığımız ahit ‘Ego yaşıyor muyum?’ dedi. O kadar etkilenmiş kim, bundan sonra operasyon rüyalarına girmiş. Beni önceki gördüğünde ‘Ben sizi rüyamda görmüştüm’ dedi. Baskı tıpkı ameliyattı. Çünkü tümör derine revan tıpkı ur. Başarıyla çıkardık. İnşallah bundan sonra henüz de bereketli olacak” dedi.

Hayati riski olan, damla olma riski olan bire bir faaliyetler olduğuna vurgu fail Başel, “Gittiği yerlerde ‘yüzde 50 katre olabilirsin, masada kalma şansın var’ denilen bire bir ameliyat. Ego bu ameliyattan haddinden fazla daha zor ameliyatları yaptım, gönderdim. Van’a gelmek hastalarımıza pres geliyor. Başkaca ‘bu kadar başarılı aynı doktor olsa Van’birlikte ne işi var’ diyenler birlikte var. Amma biz tercihimizi Van’dan yana kullandık. Tıpkısı cerrahın yoğun düzlük değiştirmesi akıllıcasına değil. Burada anlaşılan tıpkı standart oluşturduk. Bu hoppadak hekimle alakalı aynı olay değil. Okkalı bakımı, servisi, anestezisi kâffesi bire bir ekip. Başka benzeri yerde bu ekibi düşünmek mahsus beş on alıyor. Tığ anlaşılan bire bir sürede bu ekibi oluşturduk. Hastaların tıpkı kısmı Van’a gelmeye çekiniyorlar ama Van’a gelenler üstelik, Van’ı böyle beklemediklerini söylüyorlar. Ego kişi memleketimde bu büyüklüğünde şen hissetmiyorum. Doğunun insanı haddinden fazla haddinden fazla dolgunca. Çok iyilikbilir ve konuksever. Sistem aile kabilinden yaklaşıyor. Gelirken çekiniyorlar ama giderken kâffesi üzülerek gidiyorlar” ifadelerini kullandı.

Şu temel kadar 250’ye andıran glomus tümörü ameliyatı yaptığının altını çizen Başel, “Bunların büyük bire bir kısmı; işler yapılamaz, masada kalır, katre peki denilen hastalar. Bunların seçme biri çok baskı ameliyatlar. Buna karşın bizim sonuçlarımız çokça haddinden fazla ongun. Dünyada bu kadar liyakatli sonuçlar yok. O yüzden hastalarımız araştırıyor. Gayrı hastalarımızla irtibata geçiyor, hastalarımız yaşadıkları süreci anlatıyorlar ve ondan sonraları bize geliyorlar” diye niteleyerek konuştu.

Birkaç sene evvel hastalığını öğrendiğini, Ankara ve İstanbul özellikle gelmek amacıyla bir nice yerdeki hastanelere gittiğini anlatan Imge Mader Rençper isimli parasız ise “Haddinden Fazla araştırı yaptım. Çok riskli tıpkı çor olduğunu biliyordum. Hoca olmam sebebiyle patırtılı tellerim önemliydi, şah damarlarım önemliydi, hayatta kalmam önemliydi. Ego Ankara ve İstanbul’üstelik çokça aşkın doktora gittim. Birçok ünlü doktorla görüştüm. Halil Hocayı tesadüfen buldum. O tün rüyamda Halil Hocayı gördüm. Bana ameliyatımın çok kudretli geçtiğini söyledi. Tek karışıklık olmadığını, tek damarın yıpranmadığını söyledi. Bu bana çokça büyük bire bir erke verdi. Ego bunun konusunda bütün doktorları ayrımsız tarafa ittim ve Van’a kadar geldim. Antrparantez İstanbul’de bana ‘Van’birlikte hangi işin var. İstanbul’birlikte hekim mu namevcut’ dediler. Ama ego inandığım şeyi ayırmak istiyorum, beni etkilemeyin dedim ve geldim. Banal çok mutluyum. Halil Sarıklı, hastalanmış-hekim ilişkisi açısından çok mütevazi ve çok sıcak ayrımsız herif. Ego ayrımsız pestil olarak bundan çokça etkilendim. Çokça şen ulaşabildim. Doktorluğu ve hekimliği haddinden fazla bereketli. Çok kıvançlı kaldım. Kendimi mebzul hissediyorum ve Van’dan mutlu ayrılıyorum. İyi ki Van’a gelmişim. Ben süfli çok mutlu oldum ve bahtiyar ayrılıyorum” dedi.

(ATL-MSA-Y)Share: