Onikişubat’ta yaz kursları sona erdi

Onikişubat Belediyesi, alanında ehlihibre öğreticilerinin katılımıyla başlatılan putrel, gitar, kılık ve İngilizce üzere sanatsal ve zatî iş branşlarındaki yaz kurslarını tamamladı.

Şehit Serkan Yılmayan Hikmet ve Firez Evi’nde planlı kapanış törenine Başbuğ Hanefi Mahçiçek de katılarak, öğrenciler ve velileriyle bire bir araya geldi. Putrel ve gitar kurslarına katılan öğrenciler, öğrendiklerini canlı performansla gösterirken, resim kursu öğrencileri birlikte açtıkları sergiyle göz doldurdu.

Veli ve öğrencilere seslenen Başkan Mahçiçek, “Bu ülkenin ve hepimizin geleceği olan çocuklarımızın daha ferah yetişmesi, henüz vazıh ve bu ülkenin değerlerine daha aşkın erbap çıkan tıpkı çocuk olması üzere hız ediyoruz. Doğrusu müzik birlikte çokça büyük benzeri değerimiz. Çocuklarımızın duygularını geliştirmek, onların zihni gelişimlerine çıktı ayar beslemek ve henüz birlikte önemlisi dokunaklı alışkanlıklardan korunmasını ulaşmak adına bu kursları önemsiyoruz. Çocuklarımızın haddinden fazla aşkın dikkat etmemiz lazım. Kimlerle geziyor, kimlerle hangi yapıyor, ne kabilinden alışkanlıkları var bunlara ilgi etmemiz geçişsiz. Bizim ve bu ülkenin geleceği bu çocuklarımız” dedi.

Kurslarla alay malay çocukların ızdırap alışkanlıklardan üstelik ırak kaldığına aksan yapan Başbuğ Mahçiçek, velilere uyarılarda bulanarak, “Çocuklarımızı o biberli alışkanlıklardan örtbas etmek amacıyla bizim kültürümüzü de barındıran, eğitim bilimi içerikli bu kurslara atıf etmeliyiz. Nedeniyle velilerimizi uyarmak istiyorum. Özellikle kadın kardeşlerim, seçkin şeyi bırakalım, çocuklarımıza topluluk çıkalım. Dünyadaki işlerin bütünü sağlık harcama ama çocuklarımız arkamızdan bir Fatiha okursa bize kalacak olan odur. Maatteessüf tığ dünyaya dalıyoruz, çocuklarımızı unutuyoruz. bu kabil yanlışlıkları bilcümle birlikte düzelteceğiz. Şehremaneti olarak bizler üstelik, sizler birlikte bütün gelişigüzel çaba edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Darülfünun tedbir kurslarının yeniden başlayacağı müjdesini üstelik veren Başkan Mahçiçek, şunları kaydetti:

“Mümasil tıpkı zamanda lise çağındaki çocuklarımız için Bilgelik ve Ekin Evlerimizde Üniversite Hazırlık Kursları açacağız. Tamamen ücretsiz şekilde yavrularımız üniversiteye hazırlanacak. Tığ bir punt eşitliği ulaşmak istiyoruz. Parası olan dershaneye gidebiliyor amma sıfır gidemiyor. O Hâlde gidemeyenlere belediye kendisine imkan sağlamamız geçişsiz. Kayıtlarımız başlayacak, ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarını dershanelerimize yönlendirelim. Bizim kurslarımız o mülk verilen kurslardan de natamam değil bunu dahi bilin. Bu seneki başarı oranımız yüzdelik 83. Herhangi Bir hizmette çocuklarımızın yanındayız. Antrparantez beş 2’nci sınıftan itibaren 80 binden çok betik algı öğrencilerimize dağıtacağız. Bu ülkenin çocuklarını gani yetiştirebilirsek İnşallah, ülkemizin geleceği çok elan mebzul olacaktır. Bunları unutmayalım, çocuklarımıza eş çıkalım. Okumaları için hız edelim, kız-ayvaz ayrımı da banko yapmayalım. Allah sermaye verdiği sürece çocuklarımızın elan ongun yetişmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” – KAHRAMANMARAŞ

Share: