NİSA, ÖLEN NİŞANLISININ İDEALİ İÇİN ÜNİVERSİTEYİ BIRAKTI; POLİS OLACAK

BURSA’üstelik, 4 ay geçmiş kamyonun çarptığı yaya otobüsünde hayatını kaybeden Emirhan Rahat’in (20) nişanlısı Bayan D., sevdiğinin hayalleri üzere okulunu bıraktı. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Fakültesi’nden vazgeçip, polislik sınavlarına hazırlanan Dişi D., Emirhan’ım için polis güçleri olacağım, kararlıyım dedi.

Bursa belde yolu İsmetiye viyadüğü mevkisinde 5 Mayıs’ta meydana gelen kazada, Seyit Mehabetli Akpekmezci’nin kullandığı 16 JZD 68 plakalı kazı kamyonu, İstanbul’dan Eskişehir’e giden Sulh Kantaroğlu yönetimindeki 34 ZSZ 14 plakalı ‘İstanbul Kalesi’ firmasına ilişik arızi otobüsüne arkadan çarptı. Kazada 37 arızi, 2 şoför ve 1 muavinin bulunduğu otobüsteki yolculardan Emirhan Bayındır hayatını kaybetti, 6 eğreti ise yaralandı. Arz iri ideali polislik olan Emirhan’ın ölümü; eşinden ayrıldıktan sonra oğlunu yegâne başına büyüten Hale Karamuk’u, ağabeyi Batuhan Şen’i ve nişanlısı Eksik Etek D.’yi üzüntüye boğdu. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Fakültesi’nde okuyan Zenne D., Emirhan ile 2 yıl önceki internette tanışıp, bir müddet önce birlikte nişanlandığını söyledi.

‘ÖLÜMÜ HİÇ AKLIMA GELMEMİŞTİ’

Emirhan’ı anlatan Avrat D., Emirhan, çokça özel bir kişiydi. Türkçe’nin birlikte İngilizce, Fransızca ve Çince biliyordu. Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu’nu birincilikle bitirmesine rağmen ısrarla polis güçleri oluşmak istiyordu. Polislik hayaliyle yatıp kalkıyordu. Sınavlara bile yanımda hazırlanması üzere İstanbul’dan Bilecik’e geldi. Kurslara devam ettiği tam, düzenlilik görevlisi olarak çalışıyordu. Kendisiyle yarınlarımızın hayallerini kuruyorduk. O hafta Emirhan annesi, anneannesi ve babaannesi ile Ayvalık’a tatile gitti. Dinlence sonrası devir yolunda kendisiyle defaatle konuştum. Öğleden bilahare aradığımda telefonu karşılık vermiyordu. Gönderdiğim mesajlar ulaşmıyordu. Henüz sonraları kaymakamlık olduğunu öğrendim. Canım haddinden fazla yandı. Öldüğü tek aklıma gelmedi. Tanıdıklarımı hastaneye gönderip, kendisiyle ilgilenmesini istedim sonradan de üzücü haberi alınca yıkıldım diyerek konuştu.

Emirhan’ın ölümünü ayrımsız tip kabul edemediğini söyleyen Nisan D., Onun özlemi ve hayaliyle yaşıyorum. Böylece Emirhan’ın idealini hesabına getirmek üzere polis güçleri olmaya değişmeyen verdim. Darülfünun eğitimimi sonlandırıp, polislik sınavlarına hazırlanıyorum. Emirhan’ım amacıyla polis güçleri olacağım, kararlıyım dedi.

1 TÜN GEÇMIŞ ‘HAKKINI HELAL ET’ DEMİŞ

Emirhan’ın annesi Arkaç Karamuk üstelik Hatun Kişi’nın, Emirhan’ı on paralık unutmadığını, kendisiyle temas dönme görüştüğünü, haftanın birçok haset üstelik evine gelip, nişanlısının kaldığı odaya kendisini kilitleyerek fotoğraflarına bakıp, yatağında yattığını söyledi. Karamuk, Kızımla o günden sonraları hep görüştük. Avrat’ya yalvarmama rağmen okulunu bıraktı ve polis kendisine Emirhan’ın hayallerini realizasyon kararı aldı. Ego de maddi ve manevi bindi olacağım, mezuniyetine gitmenin kader olmasını istiyorum diyerek konuştu.

Emirhan’ın ailesine da haddinden fazla tutkun olduğunu anlatan Karamuk, Sunma balaban ideali, polis yerine martir düşmekti. Bunu bana daima söylüyordu. O hafta Emirhan ile anneannesi ve babaannesi ile Ayvalık’a tatile gittik. Dönüşten 1 geceleyin geçmiş yanıma oturan Emirhan, ‘Anne hakkını helal cilt. Bende haddinden fazla emeğin var’ dedi. Adeta ölümü içine doğdu. ‘Sen hangi diyorsun oğlum’ dediğimde, ‘Anne düşünsene polis oğlun şehit ergin. Mezarına Türk bayrağı asmışlar. Bundan daha çekicilik verici benzeri fenomen tamam mu’ dedi. Şipşak konuyu değiştirdim dedi.

Tatil dönüşü Emirhan’ı Bilecik’e kendisinin göndermek istediğini ancak oğlunun otobüsle gezmek istediğini söyleyen Karamuk, Akseptans etmedi. ‘Kesinlikle istemiyorum. Lazım bulunmayan, otobüsle giderim’ dedi. Israrıma rağmen teklifimi kabul etmeyip, otobüse destek. O otobüs yolda kaymakamlık yaptı ve yemeden içmeden Emirhan’ım öldü. Keder haberi alınca yıkıldık. Üzüntüden 28 yaşındaki ağabeyi Batuhan kalp aksesi geçirdi. Keder düştüğü yeri yakıyor. Tanrı, kimseye çağa acısı yaşatmasın diye konuştu.

Arkaç Karamuk, oğlunun yer iri arzusunun şehit doğmak olduğunu söyleyerek, Oğlumun çokça görüntü ettiği ve bilcümle söylediği gibi mezarının başına sembol dikilmesini irade ediyorum dedi.Share: