Naci Ağbal, Ocakçı Holding Komutan Yardımcısı oldu

Kazancı Holding genel asamble toplantısında alınan kararla, bozuk Form Bankası Başkanı Naci Ağbal, Ocakçı Holding ve iştiraki Aksa Enerji Umumi Heyet Başkan Yardımcısı görevlerine getirildi. Ağbal benzeri zamanda Ocakçı Holding, Aksa Enerji ve Aksa Hareketlilik şirketlerinin icra kurullarında üstelik canlı fariza takanak.

Ortaklık aracılığıyla yapılan açıklamada, “Şipşak mütebeddil ve haddinden fazla türlü fırsatları barındıran global enerji piyasalarında, Aksa Şirketler Grubumuz ile ‘küresel cıvıl cıvıl tıpkı aktör’ olma hedefi doğrultusunda okkalı ayrımsız çabalama içindeyiz. Enerji alanındaki tecrübe ve yetkinliklerimizi toptan vizyonumuz ile birleştirerek uluslararası pazarlarda büyümeye kararlıyız” ifadelerine düz verildi.

Açıklama şöyle devam etti: “Hissedarlarımız başta gelmek için, tam paydaşlarımız için ayar üretmeye odaklanan aynı strateji temelinde, yatırımlarımızı müzayede ve çeşitlendirme amacında üstelik majör çalışmalar yürütüyoruz. Oluşturduğumuz bu stratejiyi zihayat tıpkı kurumsallaşma ile destekleyeceğiz. Bu çerçevede Sayın Naci Ağbal’ın, Ateşçi Holding ve Aksa Enerji Istihsal A.Ş.’ye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak katılması hem global stratejimizin oluşturulmasında hem da faal mali yapımızın toptan stratejimize akıllıca biçimde şekillendirilmesinde bizlere şişman tıpkı ağır ve ayar katacak.”

Kazancı Holding İcra Müesses Üyeleri

Umumi Kurul toplantılarında alınan kararlar sonrası eskimemiş fariza dağılımı şu şekilde oluşturuldu:

Cemil Ateşçi – Ocakçı Holding ve Aksa Erke İcra Oturmuş Başkanı

Naci Ağbal – Ateşçi Ana Ortaklık Küreselleşme Stratejileri ve Finansal İşler Başkanı

Ömer Yenmiş Baktır – Ateşçi Holding Mal ve Aksa Jeneratör İcra Müesses Başkanı

Necati Baykal – Ateşçi Ana Ortaklık ve Aksa Jeneratör İcra Yerleşmiş Üyesi

Sulh Erdeniz – Ateşçi Holding Eş Birimler ve Aksa Ruh, Aksa Ekincilik ve Turizm İcra Müesses Başkanı.

NACİ AĞBAL KİMDİR?

Naci Ağbal, 1 Aile 1968 tarihinde Minteha ve Yakup Ağbal çiftinin çocuğu namına Bayburt’un Yoncalı köyünde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Çorum’bile tamamladıktan sonraları 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Açık Oturum Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden çıkışlı oldu. Aynı sene Teftiş Kuruluna girdi, 1993’te Maliye Müfettişi oldu. Faziletkâr Lisans eğitimini 1998 yılında Exeter Üniversitesi İş İdaresi Umumi İşletme Yönetimi (MBA) Programında tamamladı.

2003 yılında Gelirler Umumi Müdürlüğü Daire Başkanlığı görevine, 2007 yılında Bütçe ve Finansal Arama Genel Müdürlüğü’ne atandı. Teşrinievvel 2008 tarihinde Bakanlar Kurulu kontenjanından Yükseköğretim Oturmuş (YÖK) üyeliğine seçildi. 8 Mart 2008 tarihi bakımından üstelik Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Astronomi üyesi oldu. 12 Haziran 2009 tarihinde Maliye Bakanlığı Müsteşarlığı görevine atandı.Bu görevini 9 Şubat 2015 tarihine kadar sürdürdü

Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri’nde YANLIŞSIZ Fırka Bayburt mebus adına Meclis’e girdi. 13 Ilkgüz 2015 tarihinde YANLIŞSIZ Öğür Ekonomiden Mesul Genel Komutan Yardımcılığı görevine başladı. Teşrinisani 2015 Türkiye Genel Seçimleri’nde gine DOĞRU Öğür Bayburt milletvekili kendisine Meclis’e girdi.

64. ve 65. Türkiye Hükûmeti’nde Maliye Bakanı kendisine görevlendirildi.

2018-2020 yılları ortada Cumhurbaşkanlığı Takip ve Bütçe Başkanı görevini yaptı.

Ağbal, 7 Kasım 2020’üstelik Merkez Bankası Başkanı Tasavvur Uysal adına göreve atanmıştı. Ağbal’ın, 20 Mart 2021’bile Suret Bankası başkanlığı görevi sona erdi.

Ateşçi Holding’üstelik ense düzem nasıp

 

Ocakçı Holding, Aksa hissesi sattı

 

Ocakçı Holding’in paylarını satın aldı

 

İşte Naci Ağbal’ın kullanılmamış görevi

 

Share: