Muğla’da yapmacıklı rezervasyonlarla ayyarlık eden 2 yaşama tutuklandı

Muğla merkezli Yardımcı ve İzmir’de cali anahtar isticar ve otel rezervasyonları yaparak vatandaşları dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınan 2 suratsız tutuklandı.

Muğla Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca yürütülen sormaca kapsamında cali miftah isticar ve cali otel rezervasyonları yaparak vatandaşları dolandırdığı sav edilen şüphelilerin yakalanması için Muğla Güven Müdürlüğü Siber Suçlarla Savaşım Bölüm Müdürlüğünce say başlatıldı.

Ekipler, O.E. ve B.M’nin düzme vesile kiralama ve otel ayırtma siteleri kurup telefon numarası yahut WhatsApp üzerinden iletişime geçtiği vatandaşlardan mal havalesi alarak kalifiye dolandırıcılık yaptıklarını tespit etti.

Muğla merkezli Yardımcı ve İzmir’de belirlenen adrese işler düzenleyen ekipler iki şüpheliyi gözaltına aldı.

Emniyetteki rapor ve işlemlerinin ardından adliyeye atıf edilen zanlılar sulh ukubet hakimliğince tutuklandı.

Son dönemde mütezayit dolandırıcılık olayları ile ilgilendiren tatilcileri yapmacıklı web siteleri üzerinden rezervasyon ve araç kiralama dolandırıcılığına karşı tetik olmaları üstüne uyaran yetkililer, misafirlerin dinlence yapacakları oteli telefonla arayıp parayı yatırmadan önceki rezervasyonlarını teslim ettirmelerinin önemine meni etti.

Share: