Muğla’da okulların tadilatını meslek lisesi öğrencileri yapıyor

Muğla’de meslek lisesi öğrencileri, yaz tatilinde öğretmenleriyle gittikleri okullarının boya, badana masa, başlık ve pencerelerinin bakımını yaparak tadilat giderlerinde tasarruf edilmesini sağlıyor.

Milli Yetişek Bakanlığınca hayata geçirilen “Esas Eğitimde 10 Bin Ekol Projesi” kapsamında, İl Milli Terbiye Müdürlüğü koordinasyonunda okullarda yapım, tamirat ve güçlendirme çalışmalarının birlikte fiziksel alanların iyileştirilmesi ve donatıların yenilenmesine müteveccih sonuç rötuşlar yapılıyor.

Okulların daha gündeş ve sakıncasız terbiye ortamlarına dönüştürülmesi ve yıpranmamış terbiye tedris yılına hazır ağıl getirilmesi için meslek liseleri sarıklı ve öğrencileriyle hararetli bir mesai yürütülüyor.

Onlarca iz liseli mektepli, öğretmenleri nezaretinde 75 okulda boya, tebeddülat, sıhhi tesisat, bina, parke döşeme ve onarım işlerini tamamladı.

İyileştirme çalışmalarında görev düz patika lisesi öğrencileri mesleki bilgilerini ihya imkanı bulurken aynı zamanda yaz tatillinde çalışarak dünyalık birlikte kazanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, AA muhabirine, çığır lisesi öğrencilerinin marifetleriyle okulların daima yenilendiğini belirterek “Bu çalışmalar vesilesiyle öğrencilerimiz hem hisse senedi imkanına kavuşmakta hem dahi kılgısal terbiye yaparak kendilerini geliştirmekte. Bu vesileyle de döner sermaye kapsamında harçlıklarını temin etmekteler.” dedi.

Muğla’bile güçlendirme çalışmaları kapsamında çalışmaların tam hızıyla devam ettiğini vurgulayan Öz, Muğla’bile 51 Köy Dirim Merkezinin 12 Eylül’e kadar yetişeceğini ve füru üzere çağcıl dirim merkezleri oluşturduklarını anlattı.

Okullarda müteharrik çığır lisesi öğrencileri ise kendilerine bu imkanı sağlayan yetkililere teşekkür etti.

Öte yandan, Vekillik vasıtasıyla hazırlanarak gönderilen 1,5 milyon ders kitabı ve 908 bin apotr kök betik Muğla’da öğrencilerin sıralarında amade hale getirildi.Share: