Muğla ve ilçelerinde Şişman Zafer’in 100. yılı kutlandı

Muğla’nın Menteşe, Marmaris ve Bodrum ilçelerinde, 30 Ağustos Galebe Bayramı dolayısıyla fener alayı ile konserler düzenlendi.

Menteşe ilçesindeki fener alayı yürüyüşü, Cumhuriyet Altını Meydanı’nda başlayıp, Atatürk Anıtı’na büyüklüğünde devam etti. Etkinliğe katılanlar, ellerindeki fenerler ve Türk bayraklarıyla yürüdü.

Yürüyüş sonrası dinleti ve boş fişek gösterileri yapıldı.

Marmaris

Marmaris’te vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle Atatürk Caddesi’nden Atatürk Meydanı’na marşlar eşliğinde yürüdü.

Kutlamaya katılan motor sürücüleri birlikte kafile oluşturdu. Evlerinin balkonlarında vatandaşlar yürüyenlere umum sallayarak marşlara zevcelik etti.

Geniş asayiş önlemleri alan polis ekipleri, caddeye açılan mesafe sokakları asayiş şeridiyle kapattı.

Atatürk Meydanı’nda de Marmaris Belediyesi organizasyonuyla Aydilge konseri gerçekleştirildi.

Bodrum

Bodrum’de marina girişinde başlayan askı alayı, Bodrum Uray Meydanı’nda tamamlandı.

Ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle vatandaşlar, marşlar eşliğinde Bodrum Belediye Meydanı’na büyüklüğünde yürüdü.

Azerbaycan bayrağı bile dalgalandırılanların olduğu fener alayına, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Şehremini Ahmet Aras, bazı siyasal parti ve sivil cemiyet kuruluşu temsilcilerinin de aralarında olduğu haddinden fazla sayıda vatandaş katıldı.

Meydanda ise manga konseri düzenlendi.

İlçede kutlamalar kapsamında, Bodrum Golf Kulübü’nde “Galebe Turnuvası” düzenlendi. Katılanların al beyaz renkli libas giydikleri turnuvada 42 dirilik uğraş etti.

Share: