MTSOB Başkanı Sabri Tekli’den, Ilbay Pehlivan’a konuşma

Mersin Ağacı Valisi Uca Hamza Pehlivan, Sazak- Tarsus Organize Endüstri Bölgesi (MTOSB) genişleme bölgesinde 67,5 hektarlık alana kurulacak 4. Hamle OSB’nin tatlıca olması temennisinde bulundu.

Ilbay Pehlivan, MTOSB Başkanı Sabri Tekli ile il makamında bire bir musahabe gerçekleştirdi. Görüşmede Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı eliyle onaylanan, MTOSB genişleme bölgesinde 67,5 hektarlık alana kurulacak 4. Girişim OSB üzerine bilgiler veren Tekli, 5. Girişim OSB’nin kurulması amacıyla bakanlığa müracaat yapıldığını belirterek, 6. Kadem OSB ile ilgilendiren namına ölçülü fizibilite çalışmaları için bilgiler verdi.

Görüşmede konuşan Vali Pehlivan, “4. Kadem OSB’nin ilimize ve yatırımcı kuruluşlarımıza kılıklı olmasını istek ediyorum. Bu komütatör ile kuruluş sürecinde verdikleri desteklerinden yağlık Uran ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a, bakanlık ilgilendiren birimlerine, önceki dönme Hazine ve Maliye Bakanımız Lütfi Elvan’a, OSB Müteşebbis Heyetimize, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve umumi heyet üyelerine teşekkürname ediyorum” dedi.

Yapılan görüşmeyle ilgilendiren değerlendirmede bulunan MTOSB Başkanı Sabri Tekli ise, ‘MTOSB olarak 1. Nahiye 380 hektar, 2. Kesim 278 hektar, 3. Kesim 98 hektar ve sonuç olarak onaylanan 4. Toprak 67.5 hektar olmak üzere toplamda 823.5 hektar alana ehil olduk. 5. ve 6. bölgenin onaylanması ile alay malay bin 405.5 hektar toplanmış alana erbap olacağız. Girişimci heyetimiz, idare kurulumuz ve bölge müdürlüğümüz ile birlikte kentimize eskimemiş uran alanları kazandırabilmek amacıyla yavaş benzeri iş içerisindeyiz. Kentimizin istihdam sayılarına, ülkemizin üretim ve dış satım rakamlarına katkıda düşmek amacıyla var gücümüz ile çalışıyoruz. Yer tahsisi müracaat sayımız 400’e ulaştı. Yatırımcının bölgemize gösterdiği yakın ilgiden ortalık kendilerine teşekkür ediyoruz. Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanımız Mustafa Varank başta olmak için, esbak dönüş Hazine ve Maliye Bakanımız Lütfi Elvan’a, nezaret yetkililerine, mail ilgi ve alakalarından ekolojik ortam bire bir zamanda Müteşebbis Heyet Başkanımız olan Mersin Ağacı Valimiz Yüce Hamza Pehlivan’a şahsım, hile kurulum ve sanayicilerimiz hesabına şükranlarımı sunuyorum” diye niteleyerek konuştu. – MERSİN

Share: