MTSO Başkan Adayı Akif Baştürk’ün intihap ofisi açıldı

Malatya’üstelik 2 Teşrinievvel’birlikte yapılması planlanan Ticaret ve Endüstri Odası seçimlerinde başkanlığını açıklanan Mehmet Akif Baştürk, bu şehrin hareketli ve tıpkısı olmayı hak ettiğini belirterek, “Bu şehir için var gücümle çalışacağıma küçümseme veriyorum” dedi.

Malatya Tecim ve Endüstri Odası’nın 2 Ekim 2022 Alışveriş haset yapılacağı açıklayan seçimlerde başkanlığını açıklayan İşadamı M. Akif Baştürk, intihap bürosunu açarak çalışmalara cevvaliyet verdi. İnönü Caddesi Öğretmenevi karşısında yoğun katılımla gerçekleşen küşat töreninde mütekellim Başbuğ Adayı Baştürk, “Tığ birlikte yürüyeceğiz. Birlikte çözeceğiz. Alay Malay kazanacağız. Birlikte yöneteceğiz. Uyumla, vakarla, liyakatla, güvenle” dedi.

Tecim ve Endüstri Odası komisyon seçimlerine çokça bir iki bire bir müddet kaldığını tamlayan MTSO Başkan Adayı Akif Baştürk, “Yapılacak bu seçim öncesinde, uzunca yapılan istişareler neticesinde henüz kıvrak tıpkısı Malatya amacıyla biz varız dedik. Bu değişmeyen topyekün, ilişik olduğumuz topluma, coğrafyamıza, Türkiye’ye karşı duyduğumuz sorumluluktur” dedi.

Türkiye’dahi 30 büyük şehirden biri olan ve kayısı üzere bire bir dünya markası ekstra ürünü olan Malatya’nın ülke ihracatında vahim bire bir karşılığın olması gerektiğini rapor fail Baştürk, “Amma değil maalesef. Malatya’nın Türkiye ihracatı içindeki payı, vakit kaybetmeden ve takkadak yüzdelik 0,2. Yani binde 2. Onun dahi yüzdelik 80’i kayısıdan oluşuyor. Dahi ihracatımız ayrıksı illere nazaran gelişigüzel güzeşte sene geriliyor.” İfadelerine saha verdi.

Son 15 yılda Adıyaman ihracatının 2 itmam, Maraş’ın 4, Elazığ’ın 6 ve Gaziantep’in 20 kat artırmasına rağmen Malatya’nın yalnız ihracatını 1,5 intaç artırabildiğini üstelik dile getiren Baştürk, “Bunu dahi sarıerik üreticilerimize borçluyuz. Yine, analog şehirlerden Maraş’ın 13, Denizli’nin 28 firmayla piyes edildiği sunu fazla dış satım eden 1000 firma arasında Malatya takkadak 1 firmaya sahip. Oysa 2010 yılına büyüklüğünde 4’tü. Düşünsenize 1000 firmadan 1 firma. Takkadak bu birlikte taşın altına elimizi koyma sorumluluğunu bize vermez mi? Serian yanı başımız birlikte Gaziantep, Kayseri, Kahramanmaraş, Adıyaman dış satım rakamlarını birlikte görüyoruz” şeklinde konuştu.

Malatya’nın yeni aynı vizyonu doğruluk ettiğinin altını çizen Başbuğ Adayı Baştürk, “Bu kent bölgemizin reis şehridir. Bu kent ruhlu ve benzeri olmayı hak ediyor. Bu site yaşadığımız ve çocuklarımızın yaşayacağı şehirdir. Bu şehrin ticaret ve sanayisi için ayıracak zamanımız, söyleyecek sözümüz, sorunları çözecek birikimimiz var. Malatya potansiyelini bürümek zorunda, tümce buna çiğin vermeli. Tığ alay malay yürüyeceğiz. Alay Malay çözeceğiz. Gelişigüzel kazanacağız. Alay Malay yöneteceğiz. Uyumla, vakarla, liyakatla, güvenle” şeklinde konuştu.

Malatya’nın esnafına, sanayicisine ve tüccarlarına projelerini paylaşıp anlatacaklarını da anlatım eden Baştürk, “Böyle tıpkısı günde buraya büyüklüğünde gelip coşkumuza eş olmanızdan âlem, hepinizin yüreğine ve ayaklarına sağlık diyor, şükranlarımı sunuyorum. Ticaret ve Sanayi Odası alt kurul seçimlerinin Malatya’mıza, Türkiye’mize hayırlar getirmesini arzu ediyorum. Konuşulacak haddinden fazla laf, söylenecek haddinden fazla hezel var, ama antlaşma enformasyon zamanı değil. Bu kent için kolları sıvayıp sahaya cezir, faaliyet, iktisap ve başarma zamanı. Hazirun uğrunda çok açık söz veriyorum. Bu site üzere var gücümle çalışacağıma söz veriyorum. Malatya’nın saygıdeğer tecim erbabı dostlarımızı 2 Ilk Teşrin 2022’birlikte yapılacak seçimde ‘Mavi’ listeyi tercih edeceklerinde birlikte hareketli Malatya’yı inşa edeceğimize inancım tamdır” diye konuştu. – MALATYA

Share: