“Milli Ağaçlandırma Haset”nde fidanlar toprakla buluşturuldu

Erzurum, Ardahan, Ağrı, Erzincan, Kars ve Tunceli’bile, “11 Son Teşrin Milli Ağaçlandırma Haset” kapsamında rekiz dikim etkinlikleri düzenlendi.

Erzurum’da Atatürk Üniversitesi Eczalık Fakültesi beraberinde gerçekleştirilen etkinlikte 1000 fidan toprakla buluşturuldu.

Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, yaptığı konuşmada, vatanın seçkin karışında toprağın tendürüst fidanlarla buluşması ve geleceğin ormanına dönüşmesi üzere el birliğiyle üstlerine düşeni yaptıklarını söyledi.

Üniversite adına temas sene bire bir zaman diktikleri fidanlar kabil fen ormanına zihayat fidanları katmanın heyecanıyla çalıştıklarını ifade eden Çomaklı, “Yeryüzünün emanetçileri adına insanlara sakıt yeryüzü mefret görevlerden birisi üstelik doğaya, hayvanlara ve insanlara saygıyı fora etmek ve yaygınlaştırmaktır. Bu utanmak ve bilinçle Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Türkiye Yüzyılı basiret hareketiyle Cumhuriyetimizin yüzyılına nefes olacak fidan ağaç etkinliğini Atatürk Üniversitesine katılan amut kadar gençlerimizle birlikte gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” diyerek konuştu.

Erzurum Maharet Üniversitesinde birlikte yerleşke içerisine fidanlar dikildi.

Kent genelinde zaman 18 bin ağaç toprakla buluşturuldu.

Share: