MHP’nin Erzurum mitingi

MHP Umumi Başkanı Ululuk Bahçeli, “İktidarı ve politik ikbali gecenin zifiri karanlığında arayan Türkiye muhaliflerinin takı maskesi 2023’te yırtılıp atılacaktır. Onların hükmü şafak sökene kadardır.” dedi.

Bahçeli, partisince İstasyon Meydanı’nda planlı “2023’e Doğru: Aday Anlaşılan, Değişmeyen Açık” antetli mitingde yaptığı konuşmada, ülkede çizilecek sınırın, infirak edilecek ilin, bölünecek milletin, paylaşılacak vatanın, yıkılacak devletin ve kaybedecek yegâne aynı insanın olmadığını ve katiyen dahi olmayacağını söyledi.

“Hainler ve haşhaşiler yararsız heves etmesin, susacak ezanımız yok, inecek bayrağımız bulunmayan.” diyen Bahçeli, “İktidarı ve politik ikbali gecenin zifiri karanlığında arayan Türkiye muhaliflerinin gravite maskesi 2023’te yırtılıp atılacaktır. Nitekim onların hükmü şafak sökene kadardır. Nasip ağlarını ördüğünde, değişmeyen anı gelip çattığında, Türk milleti mührü eline aldığında, inhitat ittifakına vücut olan partileri hangi gören ne duyan ne dahi bulan olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, yiğitlik, cesamet, cesurluk ve cengaverliğin, Türk ve İslam düşmanlarına dünyayı elverişsiz edeceğini belirterek, 2023’te Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümünü hep birlikte kutlayacaklarını hatırlattı.

“Milli irtibat ve el birliği hisarımızı elan üstelik güçlendireceğiz”

Bu süreçte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ikinci dönemine geçeceklerini anımsatan Bahçeli, şöyle konuştu:

“Aynı yanda Cumhur Reisi seçeceğiz, sair yanda 28. dönme saylav genel seçimini yapacağız. Terörü güllabi, işsizliği utkulu, enflasyonu düşürmüş, değme insanımızı şefkatle kucaklamış, istihsal, envestisman, ihracat seferberliğiyle yükseldikçe yükselmiş bire bir Türkiye gerçeğine bütün alay malay ulaşacağız. Çok çalışacağız, hiçbir bahaneye sığınmadan geceyi gündüze katacağız. Türkiye’yi, ekmeği, umutları, hedefleri ve huzuru büyüteceğiz, milli ilişki ve dayanışma hisarımızı elan da güçlendireceğiz. Kere haritamızı hazırladık, rotamızı çizdik, mücahede bizden, tevfik Allah’tan diye niteleyerek işe koyulduk.”

Önlerine karışıklık bariyeri dikenleri ezip geçtiklerini söyleyen Bahçeli, inan, buyuru ve bin yıllık el birliği sancağı altında Halk İttifakı olarak birleştiklerini ve bilendiklerini aktardı.

Cumhurbaşkanı adaylarının galiba olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Varsın birileri çağ dışı reisicumhur adaylarını araya dursun, sahnenin önünde masaya oturup, sahnenin ardında çıkar kavgasına tutuşsun. Bizim adayımız belli, kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Kafkas Cephesi’nde, Cenabıhak-u Ekber Dağları’nda kara, buza ve dondurucu soğuğa kalplerindeki vatan sıcaklığıyla cebin koyan, mezalimin konusunda fedai bire bir ruhla giden aziz şehitlerimizin kemiklerini sızlatamayız.” diye niteleyerek konuştu.

“Türk milletinin asap uçlarıyla oynuyorlar”

Muhalefeti eleştiren Bahçeli, şöyle bitmeme etti:

“İster biricik yegâne, lüzumlu alayı çıksın karşımıza. İster efendilerinin arkasına saklanıp taş atsınlar milli duvarımıza. Biden’ı bile alsınlar yanlarına, Pelosi’yi dahi verelim refakatlerine. Küresel emperyalizmin fermanını koysunlar önlerine, yetmedi teşrikimesai halinde oldukları FETÖ’den arkalama dilesinler, PKK’nın in kovuklarında gelecek dilensinler. On Paralık ayırt etmez, hangi yaparsa yapsınlar, Türk milletine korkulu yetiremezler. Halk İttifakı kendisine hepsinin bileğini bükeriz, hepsine ansızın yeteriz. Hep muhasım ve münafık çevreleri biricik başımıza yeneriz. Türkiye’yi geriye alaşağı etmek, tarihi istikametinden yakalamak istiyorlar. Türk milletinin sinir uçlarıyla oynuyorlar. Milli ve manevi hassasiyetlerimizi tırmalama ederek dayanma testi yapıyorlar.”

Bahçeli, CHP Umumi Bahçeli Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Erzurum gezisini ve musahabe esnasında bir vatandaşın “Sebep PKK ile barışma yapıyorsunuz” sorusunu hatırlatarak, “Kılıçdaroğlu’nun çalımını ve dengesini bozdu. Kılıçdaroğlu yüzsüzce ‘Kim PKK’evet yandaş çıkıyorsa Tanrı belasını versin’ dedi. Biz yararlı dileyelim, faydalı gelsin başımıza, bedduayla işimiz namevcut, bela anmak kadar benzeri derdimiz bulunmayan.” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun Van’da partisinin belediye başkanları çalıştayındaki ifadesine üstelik düz veren Bahçeli, şunları dile getirdi:

“‘Selahattin Demirtaş’ın ve Osman Kavala’nın başıboş bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız’ dedi. Lan Kılıçdaroğlu, bu yetkiyi nereden alıyorsunuz, kimlere düşünce yolluyorsunuz, mahkeme, bilge ya de savcı mısınız? Cezaevinde bulunan tıpkı yıldırı suçlusunu dışarıya pekâlâ çıkaracaksınız? Demirtaş PKK’lı, yıldırıcı, bölücü, yavaş, 6-8 Ekim olaylarında 37 kişinin katili değil mi? Ilavesi Osman Kavala Türkiye aleyhtarı aynı temsilci değil mi? 8 Ilkgüz 2020’üstelik Kılıçdaroğlu hamur niyetini meydanda deşifre etmiş ve ‘Sanıyor ki Osman Kavala bile Selahattin Demirtaş birlikte ego ettim sen etme’ diyecekler. Asla demezler. Nahak Yere yere içeride tutulanlar, içeride kaldıkları süreyi göğüslerinde hep bire bir haysiyet madalyası yerine taşıyacaklardır’ demişti. Demek ki neymiş? Tıpkısı teröristin, bire bir casusun göğsüne haysiyet madalyasını layık gören, bu küflü madalyayı çekmek üzere vesile muhafız Kılıçdaroğlu’ndan ötekisi değilmiş.”

Elazığ’üstelik Kılıçdaroğlu’na ders verildiğini kaydeden Bahçeli, “Elazığ’daki billboardlar ağyarını mani efradını cami afişlerle süslendi. Kılıçdaroğlu’nun terörist Demirtaş’a ‘Şeref madalyası takacağım’ sözü afişe edildi. ‘Terörist Demirtaş ile Osman Kavala azade kalsın’ sözüyle ‘YPG vatanını koruyucu örgüttür’ açıklaması tam aleme gösterildi. CHP’li bire bir milletvekilinin ve bire bir zamanda Kılıçdaroğlu’nun aut politika başdanışmanının utanmadan ‘Türkiye maalesef Azerbaycan’a yardım ediyor’ diyerek yaptığı açıklama üstelik gözler önüne serildi. Bu pankartlarda yazılanların hepsi doğrudur, hatta dahası vardır. Bile Kılıçdaroğlu, Demirtaş’a ‘Şeref madalyası takacağım’ sözünün bağlanmış olduğu afişin önünde gurur verip ‘barışacağız’ demesi bilcümle Türkiye’ye saha okuma küstahlığıdır.” şeklinde konuştu.

“Bu ışık, vatan haini Demirtaş’a minnettarlık gösterisi, seninleyim mesajıdır”

Bahçeli, “Sayın Kılıçdaroğlu, barışmayı planladığın, kucaklaşmayı hayalet ettiğin kimlerdir?” diye, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yıldırıcı Demirtaş’ın adının geçtiği ve senin madalya takacağının mukayyet olduğu afişin uğrunda ‘barışacağız’ mesajı vermen PKK’evet enformasyon ve bırakışma teklifi adına görülmeyecek midir? Kılıçdaroğlu’nun, ‘Yurttaşlarımızın kırılan kalplerinin ne olacağını kimesne düşünmüyor’ açıklamasının adresi neresidir, valör ve maksadı nedir? Eğer kalbi kırık birileri varsa, onlar martir analarıdır, şehit babalarıdır, yetim yavrulardır, dul gelinlerdir, kalbi yerinden sökülecek olanlar dahi onursuz teröristlerdir. Sayın Kılıçdaroğlu, kimi kandırıyorsun, herkesi gözsüz ve aptal mı sanıyorsun? Afiş uğrunda paylaştığın fotoğraf, PKK’lı teröristlerle görmeden çektirilmiş tıpkısı ev fotoğrafıdır. Bu ışık, yurt haini Demirtaş’a minnet gösterisi, seninleyim mesajıdır. Türk milleti böylesi bire bir bölen hisse senedi birliğini katiyen affetmeyecek, zamanı geldiğinde bunun hesabını inme ittifakının rastgele partisinden birer birer soracak, burunlarından fitil fitil getirecektir.”

Kılıçdaroğlu’nun PKK’nın emellerine açık sarıldığını söyleyen Bahçeli, “Kılıçdaroğlu, kemiksiz konuşsun, hele üstelik olsa hakikat aynı şekilde itiraf etsin. İmralı canisinin başıboş kalmasını özge ittifak ortaklarıyla konuştu mu, hakeza aynı adsız ajandaları var mı, PKK’lı teröristlerin affıyla ilgili tıpkı hazırlıkları bulunuyor mu, sanki Kürdistan’ın kurulması hususunda ikna edildiler mi ve okyanus ötesinden saklı yazı mülahaza aldılar mı?” dedi.

“Keder olsanız cürmünüz büyüklüğünde düz yakarsınız”

CHP Parti Sedir Üyesi Nevaf Bilek’in “Diyarbakır Kürdistan’ın ayrımsız parçasıdır” sözüne Kılıçdaroğlu’nun itirazı ve tepkisi olmadığına dikkati calip Bahçeli, şunları kaydetti:

“Güya Kürdistan hezeyanı PKK’nın, mazisi tıpkı asrı sabık koloni planlarının hunhar bir amacı kendisine milli hafızada kayıtlıdır. CHP’yle biricik haya ikizi olan HDP’nin sakat eşbaşkanı batıl Sezai, peruk takıp kaçmaya etkin terörist milletvekili Semra Güzel’in kıskıvrak yakalanmasından sonraları demişti ki, ‘Diyarbakır’ın size sözü olsun, bu memleketi başınıza yıkacağız’. Bu temelsiz haine diyorum ki, keder olsanız cürmünüz büyüklüğünde saha yakarsınız. Fistan dahi giyseniz, baş örtüsü dahi bağlasınız, peruk bile taksanız Türk devletinin nefesi ensenizdedir. Kaçamazsınız, kurtulamazsınız, asuman kubbenin başınıza yıkılmasına bariyer olmazsınız. Türkiye’dahi Kürdistan diye ayrımsız kesim yoktur, olması ham hayaldir, oldurmaya çalışanların akıbeti ise mahvı perişanlıktır. Şerefin, namusun, bunlarla içkin vatanın, milletin tavizi gayrimümkün. Devletin doğrulama olması diyerek ayrımsız özdek bahis konusu olmaz. Beş kuruşa yurt satan, üç kuruşa kul, aynı dolara dahi ağır tamam. Nefsine yenilen iki dünyasını heba ve heder porte.”

(Sürecek)

Share: