MHP Takım Başkanvekili Akçay, Manisa’da matbuat mensuplarıyla buluştu Açıklaması

MHP Ekip Başkanvekili ve Manisa Saylav Erkan Akçay, çıktı Türkiye’nin kişi gündemini belirlediğini, başka güçlerin gündemiyle cereyan etmediğini ve bağımsız milletvekili tıpkı dış yöntem izlediğini söyledi.

Kentte görev fail gazetecilerle Şehzadelerpark’ta bir araya gelen Akçay, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Topluluk İttifakı ile oluşan muvazene ortamı yardımıyla, Kovid-19 salgını nedeniyle bir nice mevki ekonomisinin küçüldüğü dönemde Türkiye’nin büyüdüğünü ifade etti.

Son 1 yıldır dövizin yükselişi ve pahalılık nedeniyle ağırbaşlılık yaşandığını dile getiren Akçay, ölçülü çalışmalarla gelecek aylarda bu enflasyonun ağırlığının daha beş altı şiddette hissedileceğini belirtti.

Türkiye’nin aut politikada koca başarılar elde ettiğini vurgulayan Akçay, şöyle bitmeme etti:

“Bundan Sonra Türkiye, lüzumlu bölgesi lüzum dünyadaki meselelere mahkum değil, hakim benzeri devlet haline gelmiştir. Imdi Türkiye kişi gündemini belirlemektedir, apayrı güçlerin gündemiyle hareket etmemektedir. Hür bire bir dış yöntem izlemektedir. Burası haddinden fazla enteresan, bu kapsam Türkiye karşıtlarını tasalı eder ama içimizde bazen aykırı kesimleri niye erinçsiz kıymet onu yakalamak kabil değil. Bundan gurur duymaları ve destek vermeleri gerekirken tıpkı bakıyoruz, Türkiye düşmanı yabancılardan önce bunlardan patırtılı çıkıyor. Sayın Cumhurbaşkanı’mız ayrımsız siyasa açıklıyor, ilk CHP sözcüleri, Kılıçdaroğlu kötülemeye ve baltalamaya çalışıyor.”

Altılı masanın ülkeye cephe verecek hiçbir politikasının olmadığını savunan Akçay, “Şubat ayında bire bir demeç yayımladılar. O bildiride biricik söyledikleri molekül, ‘Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyinin Türkiye için aldığı bütün kararlara uymayı üstenme ediyoruz.’ dediler. Azgın aynı özdek bu. Türkiye’yi bölüp, parçalayacak, teröristleri azdıracak hangi kadar değişmeyen varsa bunlar kabul edecekler. Yapacakları şimdiden anlaşılan.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya, Manisa Büyükşehir Belediye Reisi Cengiz Ergün ile MHP Manisa İl Başkanı Tasavvur Öner da katıldı.Share: