MHP Kol Başkanvekili ve Manisa Saylav Akçay’dan 6’lı masaya kaba sözler: Hem gevşeksiniz hem yuvarlaksınız

Ulusçu Cereyan Partis Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, memleketi Manisa’üstelik planlı ayrımsız matbuat toplantısında 6’lı masa karşı alışılmamış sözler gider etti.

“6’LI MASA SİYASİ GERİCİLİK YAPIYOR”

MHP’li Akçay, 6’lı masayı “çene masası” kendisine tanımlayarak, “2023 seçimlerine akıllıca takvimin ilerlediği günlerde geçtiğimiz 2 yıl evvel bire bir ‘6’lı masa’ kuruldu. Muhtelif isimlerle anlatım ediliyor. Defaatle aynı araya geldiler saatlerce konuştular. Ben bu masaya ‘Laklak masası’ diyorum. Toplanıp 5 saat konuşuyorlar, belli bu 5 saatin 4 saatini de Davutoğlu konuşuyordur. Ortada tek yöntem yok. Ortaklaştıkları proje program namevcut. Benzeri meydanlık ‘güçlendirilmiş vekil sistem’ dediler altını dolduramadılar. Zaten kullanılmamış dümen sistemiyle parlamentomuz elan tüvana ağıl geldi. Sakat sisteme o hükümet krizlerinin, darbelerin, vesayetlerin, cumhurbaşkanı seçimleri krizlerine mankafa okşamak istiyorlar. O yüzden politik irtica yapıyorlar” dedi.

“YAPTIKLARI, YAPACAKLARI ŞİMDİDEN BELLİ”

6’lı ittifakın Avrupa Konseyi ve Avrupa Birliği’nin Türkiye amacıyla aldığı kararlara uyma taahhüdünü hatırlatan Akçay, “Gücük Ay ayında tıpkı demeç yayınladılar o bildiride Avrupa Konseyi, Avrupa Birliği’nin Türkiye amacıyla aldığı bütün kararlara uymaya üstlenme ettiler. Korkunç benzeri özdek. Türkiye’yi bölüp parçalayacak, teröristleri azdıracak hangi büyüklüğünde karar varsa bunlar kabul edecekler. Bunu üstenme ediyorlar. Yaptıkları, yapacakları şimdiden galiba” diye konuştu.

“HABITAT DÜZENİNİ BİLE TARTIŞTILAR”

Akçay sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunlar tıpkısı yurt düzenine birlikte tartıştılar. Sonradan yazma masada karar kıldılar. 6’lı masanın başka bir adı bile ‘yuvarlak masa’. Türk seçmeni yemeni ve gevşeklere öz saygı etmez. Bunların bildirme münhal özellikleri bu. Değirmi aynı geçim ölmüş benzeri anlaşma. Hem gevşeksiniz hem yuvarlaksınız, budun sizin neyinize öz saygı etsin”

Share: