MHP Kadro Başkanvekili Akçay’dan 6 uymazlık partisi liderine “aday” eleştirisi Açıklaması

MHP Ekip Başkanvekili ve Manisa Saylav Erkan Akçay, 6 uymazlık partisi liderinin alay malay namzet çıkarmakta zorlandıklarını savunarak, “Elan adayını çıkaramamış, ‘Biz seçimi kazanacağız.’ diyorlar. Mecburen adaylarını ya Amerika evet Avrupa belirleyecek.” dedi.

Partisi yoluyla Turgutlu ilçesindeki Mesadet Özcan Konferans Salonu’nda düzenlenen “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anadolu” programına katılan Akçay, Türk Devletleri Teşkilatının önemini her an artırdığını söyledi.

Sekiz devletin katılımıyla kurulan teşkilatta Macaristan ve KKTC’nin müşahit üye olduğunu, bu ülkelerin üstelik tam örgen olacaklarını anlatan Akçay, “Ego inanıyorum kim Balkan devletlerinden bile katılanlar olacak, sıraya girenler olacak ‘biz de girelim’ diye niteleyerek” ifadesini kullandı.

Muhalefet liderlerinin oluşturduğu “altılı masa”yı eleştiren Erkan Akçay, bu masanın görünenleri ve görünmeyenlerinin bulunduğunu dile getirdi.

Masanın altında HDP, ayaklarında ise Avrupa Konseyi, KÖLE ve Avrupa Birliği’nin bulunduğunu tez fail Akçay, şöyle konuştu:

“Dikkat ederseniz masa yemeni, bozukluk yazma? Bunlar günlerce masanın neresinde oturacaklarını tartıştılar, yerlerini beğenmediler. Müntehip muayyen, engelsiz, açık, mahiyeti, sınırı galiba tıpkı adaya mı düşünce verir, hangi olduğu mahsus sıfır adaya mı oy verir? Henüz adayını çıkaramamış, ‘Biz seçimi kazanacağız.’ diyorlar. Hani? Adayın bulunmayan senin. Seçimlerden sonra mı çıkaracaksınız adayınızı? Intihabat geldi çattı. Dolayısıyla namzet üstelik çıkarmakta zorlanıyorlar. Mecburen adaylarını ya Amerika evet Avrupa belirleyecek. Bunların taahhütleri var: ‘Tığ altılı masa namına Avrupa Konseyi ve Avrupa Birliği’nin bütün kararlarına uymayı üstenme ediyoruz.’ dediler. Bunlar millete üstenme vermediler, taahhütlerini KUL’ye, AB’ye veriyorlar. Tığ diyoruz ki planınız, programınız nedir, bu millete sözünüz nedir? Bu millete verdikleri aynı hezel yok.”

Programa partinin MYK üyeleri Büyük Uçak ve Mehmet Vazifeli, İl Başkanı Amaç Öner, İlçe Başkanı Serkan Başlangıç ile Turgutlu Sanayi ve Tecim Odası Başkanı Faruk Vazıh de katıldı.

Programın arkası sıra Akçay, Turgutlu Tarım Odası Başkanı Abdullah Şenol’a ve kaza esnafına ziyarette bulundu.Share: