Meteoroloji’den Marmara İçin Uyarma: “Başat, Su Baskını ve Yıldırımlara Karşı Titiz Olunmalı”

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü, yarın Marmara Bölgesi’nde asuman ses boğanak yağmur beklendiğini duyurarak vatandaşları hâkim, seylap ve yıldırımlara cebin uyardı.

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü internet sitesinden yapılan uyarıya bakarak, erte Marmara Bölgesi’nde gök patırtılı boğanak yağmur faal olacak. Meteorolojiden yapılan ihtar şöyle:

“12.09.2022 Pazartesi günü Marmara Bölgesi’nde muhtemel asuman ses sağanak yağışların geceleyin saatlerinden itibaren (03: 00 TSİ) Trakya’da ( Edirne, Kırklareli, Tekirdağ), sabahleyin saatlerinden itibaren kuzeyinde ve doğusunda ( İstanbul’un şimal kesimleriyle Rum yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik ve Bursa çevreleri) gücük devamlı ve domestik girmek için sağlam (21-50 kg/m2) olacağı durum ediliyor. Yağışların Trakya’da gün ortası saatlerinden sonradan, şark kesimlerde akşam ezanı saatlerinden sonraları etkisini kaybetmesi bekleniyor. Anide dominant, taşkın, saika, yerli meşbu yağışı, bodur süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar üzere olumsuzluklara karşı tetik ve müdebbir olunmalıdır.”

Share: