Meteoroloji’den Marmara Bölgesi İçin ‘Sağanak Yağış’ Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu gece yarısı itibaren Marmara Bölgesi’nde gök ses bora yağış beklendiğini bildirdi. Hava Bilgisi, meydana gelebilecek başat, taşma ve hortum gibi olumsuzluklara cebin vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bu gece yarısından itibaren İstanbul, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik’te kuvvetli; Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Tekirdağ’da ise meydan yer akva yağmur beklendiğini duyurdu. Meteoroloji’nin uyarısı şöyle:

“Marmara Bölgesi’nde 25.08.2022 Perşembe haset muhtemel gök curcunalı bora yağışların, İstanbul, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik’te yerli adına sağlam (21-50 kg/m2), Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Tekirdağ’da kayran düzlük haddinden fazla kuvvetli (51-75 kg/m2) olacağı durum ediliyor. Ansızın sel, taşma, yıldırım, yerel kırcı yağışı, hortum oluşma riski, kuvvetli rüzgar ve bodur süreli sıkıntı ile ulaşımda aksamalar kadar olumsuzluklara alın titiz ve tedbirli olunmalıdır.”

Share: