Mersin’de davet merkezi kurarak Almanları dolandırdıkları iddiasıyla 30 kaba yakalandı

Almanya’bile eğleşme fail Almanları, Mersin Ağacı’de kurdukları çağrı merkezi üzerinden telefonla arayıp kendilerini kamu personeli namına tanıtarak dolandırdıkları argüman edilen 30 kaka gözaltına makbuz.

Inanma Genel Müdürlüğü Güvenlik Ofis Başkanlığı ile Sazak İl Güven Müdürlüğü ekipleri, kentte çağrı merkezi kurarak Almanya’daki buğulanmış Alman vatandaşları dolandıran yanlışlık örgütünü tayin etti.

Ekipler, çağrı merkezinden Alman vatandaşların çakılı hatlarını arayarak kendilerini polis güçleri, savcı ve banka görevlisi olarak tanıtıcı örgüt üyelerinin söz konusu mağdurların güvenlerini kazandığını ve bu yolla çokça sayıda kişiyi tahminî 1 milyon 581 bin 500 ekü dolandırdığını belirledi.

Teknik ve fiziki takip özne ekipler, Mersin merkezli İzmir, İstanbul, Trabzon, Denizli ve Antalya’da düzenledikleri eş anlı operasyonla 41 şüphelinin yakalanmasına yönelik iş başlattı.

Yapılan çalışmaların arkası sıra hususi harekat ekiplerinin birlikte desteğiyle suç örgütüne müteveccih operasyon düzenledi.

Ekipler, elebaşı olduğu kanıt edilen H.M’nin Mezitli ilçesi Çiftlikköy Mahallesi’ndeki ikametinin kapısını koçbaşı kullanarak kırdı. Evde yapılan aramada H.M. bulunamadı.

Ekipler kaknem H.M’yi ikametinin yakınındaki sokakta kovalamaca sonucu yakaladı. Faaliyetler kapsamında, H.M. ile örgüt yöneticileri olduğu ileri sürülen H.Ç, A.Y. ve M.Ç’nin bile aralarında bulunduğu 30 çirkin gözaltına makbuz.

Çağrı merkezinde ve ikametlerde yapılan aramada, dolandırıcılıkta kullanılan bilgisayarlar, çok sayıda döviz ve bezek eşyası ele geçirilirken, suçtan elde edilen gelirle alınan çok sayıda emlak tapu ve araca da halk konuldu.

Ekipler, 11 şüphelinin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.Share: