Mersin domestik haberleri… Sazak Büyükşehir Belediyesi Otogar Eş Meşveret Merkezi 575 kişiye bindi verdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Eş ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesinde 2021 yılının Ocak ayında kurulan “Otogar Eş Istişare Merkezi” hizmetlerini sürdürüyor. Mersin Ağacı Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde (MEŞOT) hizmet veren dalan, kurulduğu günden bu yana 575 vatandaşa umum uzattı.

Şiddet, ötekileştirme yahut mütenevvi nedenlerle yaşadıkları şehirden terk etmek zorunda mütezayit kadınların önce durak noktası, gittikleri kentin otogarları oluyor. Mersin Ağacı’dahi benzeri müzaheret eline gerekseme duydukları noktada ise onları, otogarda açılması zımnında Türkiye’üstelik bire bir evvel olma özelliği taşıyan Otogar Kadın Istişare Merkezi karşılıyor. Kadınlara ruhsal, toplumsal, yönlendirici hususiyet ve brifing destekleri sunan Otogar Avrat Müşavere Merkezi, ayrıca ivedi ihtiyaç durumlarında ücretsiz olarak çocuklara çaça, iç çamaşırı, bebek bezi ile kadınlara bağırsak çamaşırı ve temiz ped desteği de sağlıyor.

“Bu güne büyüklüğünde 575 vatandaşımıza bakım verdik”

Kadın ve Ev Hizmetleri’nde ruhiyatçı namına görev yapan Buket Çankaya, “Mersin Ağacı’da Otogar Eş Meşveret Merkezi, Türkiye’üstelik ilk defa Karı 2021 da Başkanımızın destek ve onayı ile açıldı. Mersin’e mevrut kadınların güç, ötekileştirme veya seçkin sorunda öncelikle gerekseme analizlerini tespit ettikten bilahare ruh bilimsel, türel ve toplumsal bindi sağlayarak lazım yönlendirmeleri yapıyoruz. Ayrımsız zamanda otogara ivedi gelip mukteza ihtiyaçları olan kadın ve dallar için çocuk maması, kadın ve çocuk bağırsak çamaşırı, yavru bezi ve temiz ped bulundurmaktayız” diye konuştu.

Bu güne büyüklüğünde toplamda 575 vatandaşa bakım verdiklerini ve bunların 18’ini dehalet evine, 13’ünü da ailelerinin yanına yönlendirdiklerini tamlayan Çankaya, “Otogar içerisinde bulunan polis noktası, idari göz ya üstelik esnafımızla baştan sona işbirliği içerisindeyiz. Şiddete maruz küsurat, evden kaçan kadının yolu aynı şekilde otogardan geçiyor. Burada otogarda eş enformasyon merkezinin olması, onları elan güvende hissettiriyor. Bu açıdan çokça önemli bire bir meydan olduğunu düşünüyoruz” dedi. – MERSİNShare: