Mersin Ağacı Güvenlik Müdürü Aslan, gazetecilerle bir araya geldi

Sazak Itimat Müdürü Mehmet Arslan, akilane bilgilendirmenin, halka makul bilgelik ulaştırmanın akıbet merhale mehabetli olduğunu belirterek, “Yapılan çalışmaların kamuoyuna makul şekilde aktarılması, dosta cesaret, kötülere bile ağız tatsızlığı veriyor” dedi.

İl Güvenlik Müdürü Mehmet Arslan, Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ni (MGC) mülakat ederek gazetecilerle aynı araya geldi. MGC Başkanı Kayaç Bayır ve ara sıra yönetim kurulu üyeleri ile gazetecilerin katıldığı ziyarette konuşan Arslan, halkın doğru bilgilendirilmesi üstüne gazetecilerin büyük aynı görev üstlendiğini söyledi.

Doğru bilgilendirmenin, bölüt akıllıcasına hikmet ulaştırmanın ne kadar ehemmiyetli olduğunun farkında olduklarını tamlayan Aslan, “Arkadaşlarımızın emeklerinin kamuoyu yoluyla bilinmesi, devletin yer majör unsurları olan asayiş teşkilatının, İçişleri Bakanlığımızın yaptıkları çalışmaların halka duyurulması serencam merhale büyük. Bu dosta yiğitlik verirken, kötülere de bire bir huzursuzluk veriyor. Bunu çok önemsiyoruz. Zira yaptığımız herhangi bir faaliyetin arkasında, bulduğumuz seçkin suçlunun arkasında onlarca, yüzlerce arkadaşın uzunca tıpkı müddet süren emekleri var, gayretleri var, devletimizin iradesi var” diyerek konuştu.

Şu anda Türkiye’nin içeride ve dışarıda çok liyakatli çalışmalar yürüttüğünü vurgulayan Aslan, şöyle devam etti; “İçerideki yıldırıcı varlığı akıbet merhale azaldı. Hamdolsun bunun hakeza bitmeme yazar inşallah bu dolaşma terör örgütlerinin son nefeslerini verdikleri, namevcut oldukları gün olacak. Dışarıda gene bire bir şekilde askerimiz, hususi harekatçılarımız, silahlı kuvvetlerimiz şişman benzeri mücadelenin içindeler. İyi yoldayız, gür yolda gidiyoruz. Bu çerçevede tığ bile Mersin Ağacı’de üzerimize düşeni arkadaşlarımızla beraber en son seviyede yapmanın gayreti içerisindeyiz. Burada birlikte kırıcı başarılar var. Daha bile bereketli olacak.”

Arslan, ziyaretin sonunda bazen gazetecilere İletişim Başkanlığınca gönderilen basın kartlarını taktim etti. – MERSİN

Share: