Meram Çalımbay, Süper Lig’de 600. maçına çıkacak

DG Sivasspor Maharet Direktörü Meram Çalımbay, Alanyaspor maçıyla gelişigüzel teknik adamlık kariyerinde Süper Yığın’deki 600. maçına çıkacak. 21 yıldır ustalık insanlık işleyen Çalımbay, antrparantez grup tarihinde 600 pik sâdır ikinci beceri yönetmen olmaya hazırlanıyor.

Spor Göt Süper Loda’de Sivasspor’un yarın Alanyaspor ile oynayacağı uğraş kırmızı-beyazlı takımın Maharet Direktörü Rağbet Çalımbay için özel ayrımsız meal anlatım ediyor. 2019’birlikte Sivasspor’daki görevine başlayan tecrübeli çalıştırıcı, yarınki savaş ile birlikte ustalık direktörlük kariyerindeki 600’üncü Süper Takım maçına çıkacak. 21 yıldır muttasıl namına takım çalıştıran 21 yaşındaki Çalımbay, böylece bu mücadele ile alay malay Süper Öbek tarihinde 600 maça çıkan ikinci maharet yönetmen olma unvanını bile alacak.

İlk tam Samet Aybaba var

Süper Grup tarihinde arz çok beceri direktör kendisine maça çıkan ölümlü ise Samet Aybaba. Aybaba 621 karşılaşma ile Süper Klasman tarihinde teknik yönetmen kendisine sunma çok maça çıkan beniâdem konumunda bulunuyor.

13 değişik takımı çalıştırdı

Beceri yabanlık kariyeri boyunca 13 farklı takımda fariza düz Irade Çalımbay, şu anne çatışma Süper Kütle ve Süper Öbek Süper Bitiş Avrupa Ligi Grubu’nda çalıştırdığı takımlarla toplamda 599 pik daha çok. Çalımbay, oyunculuğunun ardından teknik yönetmenlik kariyerinde 230 galibiyet, 172 kardeşlik ve 197 mağlubiyetle sahadan ayrıldı.

Çalımbay’ın çalıştırdığı takımlar

Emir Çalımbay kariyeri süresince; Göztepe, Denizlispor, MKE Ankaragücü, Çaykur Rizespor, Beşiktaş, Ankaraspor, Eskişehirspor, Sazak İdmanyurdu, Kasımpaşa, Antalyaspor, Trabzonspor, Konyaspor ve Sivasspor takımlarını çalıştırdı.

Çalımbay’ın Süper Öbek kariyeri süresince ustalık insanlık kariyerinde çıktığı maçları ise şöyle:

“Göztepe: 16, Denizlispor: 46, MKE Ankaragücü: 22, Beşiktaş: 26, Ankaraspor: 6, Eskişehirspor: 74, Çaykur Rizespor: 54, Sazak İdmanyurdu: 34, Kasımpaşa: 37, Antalyaspor: 33, Trabzonspor: 26, Konyaspor: 12, Sivasspor: 213.” – SİVAS

Share: