Menteşeliler Zafer Bayramı’nı Pinhani Konseriyle Kutladı

30 Ağustos Zaferi’nin 100. yılı Reze’de Pinhani konseriyle kutlandı.

Menteşe’deki zafer kutlamaları Fener Alayı ile başladı. Binlerce Menteşeli ellerinde Türk Bayrakları ve meşaleler ile Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Zafer yürüyüşünün peşi sıra ünlü enstrüman grubu Pinhani’nin sahneye çıkması ile coşku arttı. Pinhani yeryüzü müstehap şarkılarını Menteşeliler üzere söyledi. Dinleti öncesi sahneye çıkan Muğla Büyükşehir Şehremini Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Sim yurttaşların 30 Ağustos Zafer Bayramlarını kutladı.

Başkan Sim sahnede yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Bayramlarımızı bilcümle bu arada coşku süresince kutluyoruz. Görüyorum kim bu bayramlar bize Menteşemize haddinden fazla yakışıyor. İyi kim varsınız. Bugün 30 Ağustos. Zafer Bayramımızın 100. yılı. Kâh zaferler aradan 100 sene geçse birlikte unutulmuyor. 30 Ağustos Zaferi birlikte Celil Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde temeli bağımsızlığa müstenit benzeri alplık destanıdır. Bu tarihi zaferle; demokratik, laik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılan, Türkiye bir Orta Doğu olmamıştır. Türkiye ayrımsız Afganistan, bire bir Suriye değilse ve zaman bu topraklarda hazar süresince, sadakat ortamında, özgürce yaşayabiliyorsak, bunu Balaban Alemdar Atatürk’e borçluyuz. Bizlerin görevi işte yekpare burada başlıyor. Yaşadığımız sürece Cumhuriyetimizi ve O’nun vazgeçilmez ilkelerini müzaheret etmek. Bizler var az çok bayramlarımızı, zaferlerimizi kutlulamak üzere bu gördüğünüz meydanları bayraklarımız ve meşalelerimiz ile dolduracağız. Geldiğiniz amacıyla hepinize teşekkürname ediyorum. Elan domuzuna günlerde karşılaşmak dileğiyle, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’mız kutlu olsun.”

Muğla Büyükşehir Belediye Reisi Osman Gürün ise “Bugün 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yılını kutluyoruz. Seneye Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. Eskimemiş tıpkısı yüzyıla kadem atacağız. Bu asır sizin. Bunu haddinden fazla gani benimsemeniz geçişsiz. Kullanılmamış Türkiye’yi Ata’mızın izinde ati kuşaklara taşıyacak olan sizlersiniz. Umudumuzu kaybetmeyeceğiz. Yolunuz celi, rehberiniz Mustafa Kemal Atatürk olsun” diye niteleyerek konuştu.

Share: