Menteşe’de Bisikletçilerden 30 Ağustos’un 100. Yılı İçin Yengi Turu

Reze Belediyesi ve Muğla Bisiklet Derneği vasıtasıyla 30 Ağustos’un 100. yılı dolayısıyla Yengi Turu düzenlendi.

Reze Belediyesi’nin paydaşı olduğu etkinlik, Muğla Derrace Derneği üyelerinin 30 Ağustos Yengi Bayramı kapsamında Cumhuriyet Altını Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenk sunmaları ile başladı. Bisikletçiler çelenk sunumunun arkası sıra kent merkezinin girişindeki Muğla Şehitler Anıtını görüşme etti. Muğla Derrace Derneği Üyeleri henüz sonraları Karabağlar Yaylası bölgesine gezmek amacıyla kaide çevirdiler. Ahit zımnında planlanan turun sonuç ayağındaki Karabağlar Yaylasında Menteşe Belediyesi marifetiyle restore edilerek hizmete açılan Narlı Kahvesine ulaşan bisikletçilere burada öz ikram edildi.

Muğla Bisiklet Derneği Başkanı Tufan İşeri, “Derrace bizler amacıyla bir yaşam biçimi. Yekpare duygularımızı, üzüntülerimizi sevinçlerimizi bisikletimiz üstünde yaşıyoruz. Utku Bayramımızın 100. Sene Coşkusunu bile üyelerimiz ile birlikte Reze Belediyemizle kuma düzenlediğimiz bu etkinlikle gelişigüzel yaşadık. Verdiği desteklerden dolayı Uray Başkanımız Bahattin Sim’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Menteşe Belediye Reisi Bahattin Sim ise Zafer Bayramı’nın 100. yılını fener alayı ve dinleti kabil halkın vahim ortaklık sağladığı pek haddinden fazla etkinlikle kutladıklarını belirterek, “Muğla Bisiklet Derneği üyeleri ile ortaklaşa düzenlediğimiz organizasyonla bisikletseverler Atatürk tişörtleri ile kent turu yaparak meze coşkusunu yaşadılar. Turun böylece topluluk üyelerini, restore ederek yenilediğimiz ve halkın hizmetine açtığımız Narlı Kahvemizde ağırladık. Saraka coşkusunu enerjileri ile bilcümle şehrimize yavan bisikletçilerimizi kutluyorum” diyerek konuştu.

Share: