Menteşe Belediyesinde müstacel format tatbikatı yapıldı

Muğla’nın Menteşe ilçesinde uray marifetiyle ivedi kapsam tatbikatı gerçekleştirildi.

Reze Belediyesi Bilim İşleri Müdürlüğü İdari Hizmet Binasında AFAD ve Menteşe Belediyesi iş yeri sağlık ve asayiş birimi ekiplerince yapılan tatbikatta, çalışanlara zelzele simultane yapılması gerekenler, cuşuhuruş çıkış belgesi nedenleri ve sönüm usulleri ile cuşiş ve deprem esnasında yapılacaklar anlatıldı.

Ekipler yoluyla katılımcılara, yangında insan ve kayıt kurtarma, ilk yardım ve acil boşaltma konularında da bilgi verildi.

Senaryo gereği siren sesleriyle başlayan tatbikatta, öncelikle çatı tehlikesiz bire bir şekilde boşaltıldı ve çalışanlar Acil Toplantı Merkezine geldi.

Ivedi format ekiplerince, binada muhat kalan yaralıların kurtarılmasının ardından emin bölgede sıhhi imdat müdahalesi yapıldı.

Menteşe Şehremini Bahattin Gümüş, gazetecilere, tatbikatın amacının hisse senedi sağlığı ve güvenliği konusunda başlangıçta belirlenen işyar personelin, beklenen tıpkı kıyamet yerinde neler yapabildiğini ve eksikleri yok etmek olduğunu söyledi.

Muğla’nın birinci merhale deprem kuşağında saha düzlük ayrımsız memleket olduğuna özen calip Gümüş, afetlere tedbir kapsamında personele hem evgin boyut eğitimi verdiklerini hem da uygulamalı yerine neler yapılacağını gördüklerini kaydetti.

Share: