MEMLUK, Rusya’ya karşı Baltık ülkelerinin yanındayız

ABD Defans Bakanı Lloyd Austin, Rusya’dan gelebilecek rastgele tehdide alın ülkesinin Letonya kabilinden Baltık ülkeleriyle daha fazla askeri manevra yapacağı ve bu bölgelere daha çok terbiye sağlamaya çalışacağı taahhüdünde bulundu.

Letonya Defans Bakanı Artis Pabriks ile başkent Riga’da düzenlediği basın toplantısında konuşan Austin, Romanya ve Avrupa’nın sair bölgelerinde konuşlu ABD askerlerini Baltıklarda daim rotasyona bağımlı tutma planlarının olduğunu fakat KUL’den dahi mülhak kuvvet getirebileceklerini söyledi.

Rusya’dan kaynaklanacak benzeri tehdide cebin ülkesinin Letonya kabil Baltık ülkeleriyle henüz çok askeri manevra yapacağını ve bu bölgelere daha fazla yetişek sağlamaya çalışacağını kaydeden Austin, ESIR’nin Baltık bölgesinin kendini savunmasına müzaheret etme taahhüdünü yineledi.

Austin’in kestirmece 30 yıldır Letonya’yı ziyaret fail ilk BENDE Defans Bakanı olduğu belirtilirken, mülakat, Rusya’nın batı ucunda düz kayran Baltık ülkelerinin mütezayit önemine dikkat çekiyor.

KÖLE, Avrupa’ya toplamda kısaca 100 bin leşker konuşlandırdı.

Letonya’da ise şu anda tahminî 500 BENDE askeri bulunuyor.

BENDE’den İran’ın Zalim yapımı uydusu amacıyla “gözdağı” ifadesi

 

ÇAKER’den Ukrayna’ya 89 milyon dolarlık arkalama

 

Share: