“Mehabet Teşvikleri Lansman Günleri”nin 10. durağı Erzurum

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca gençlere müteveccih planlı “Şevket Teşvikleri Tanıtım Günleri” Erzurum’de başladı.

Gençleri amme kurumlarıyla buluşturmak ve cesamet teşviklerini lanse etmek amacıyla Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen aktiflik kapsamında, çeşitli kurumlar stant açtı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda kombinasyon edilen, bakanlıklar, Cumhurbaşkanlığı ofisleri, Cumhurbaşkanlığına ilişkin kuruluşlar ile mütenevvi kurumların vadi aldığı etkinliğe, lise ve üniversitelerde okuyan çoluk çocuk ile aileler deste gösterdi.

Ziyaretçiler, stantlarda kurumların burs, bağış, fon, cesaret destekleri ve staj programlarıyla ait bilgilendirildi.

“Burs imkanları yüz yüze anlatılıyor”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Komutan Yardımcısı Âlem Başar, AA muhabirine, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca kombinasyon edilen “Celal Teşvikleri Lansman Günleri”nin 10. durağı Erzurum’bile olmaktan bahtiyar olduklarını söyledi.

Organizasyona Erzurumlu ve kentteki gençlerin bunaltıcı ilgisinin olduğunu aktaran Başar, “Bugüne büyüklüğünde 350 bin gencimizle uygun bağlantı sağladık. İletişim Başkanlığı olarak devletin gençlere yönelik imkan tanıdığı bindi, atıfet, görüntü, burs ve cesaret kabilinden isteklendirme unsurlarını yüz yüze terennüm etmek üzere buradayız. Bu şekilde gençlerimiz, kariyerlerini planlayıp geleceğini kurgularken devletin ne imkanlarıyla neler yapabilecekleri hususunda farkındalık amaçlıyoruz,” diye konuştu.

Başar, Erzurum’dan bilahare “Kerem Teşvikleri Tanıtım Günleri”nin haftaya Diyarbakır, ardından de Van’üstelik düzenleneceğini ifade ederek, cemi gençleri organizasyonlara çağırma etti.

AA standı bile yer alıyor

Küçük Asya Ajansı bile stant açan kurumlar beyninde düz aldı.

AA Erzurum Toprak Müdürü Yunus Okuyucu, AA Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Direktörlüğü ile İnsan Kaynakları Operasyonları Müdürlüğü yetkilileri, standı ülfet edenlere hava karşı bilgi verdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Başar, Erzurum Büyükşehir Şehremini Mehmet Derece, Erzurum Maharet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Hissetmek ile muhtelif gurur temsilcileri üstelik AA standını ziyaret etti.

Ziyaretçilerden İlim Fert bile bu hat etkinliklerin çok bol geçtiğini anlatarak, “Stantları gezip bilgi sahibi olduk. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederiz.” dedi.

Berfin Eva Bastem birlikte programa emeği geçenlere teşekkürname ederek, ziyaret ettikleri stantlarda kurumların burs, teberru, kaynak ve staj destekleri için bilgilendirildiklerini tabir etti.Share: