Martir Leşker İsmail Ünal serencam yolculuğuna uğurlandı (2)

El-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olan Piyon Sözleşmeli Asker İsmail Ünal’ın cenazesi, memleketi Giresun’dahi toprağa verildi.

Şehit Ünal (21) amacıyla Güce kaza merkezinde düzenlenen törene, ailesi ve yakınlarının birlikte Giresun Valisi Enver Adlı, SELIM Tümen Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Şayan Aydınlık ve Sabri Öztürk, SELIM Tümen İstanbul Mebus Hasan Turan, CHP Giresun Saylav Necati Tığlı, Giresun Cingöz Havza Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım, kamu çalım ve kuruluşlarının temsilcileri, siyasal partilerin devlet başkanları ile çokça sayıda vatandaş katıldı.

Törende şehidin kardeşi Sudenaz Ünal ağabeyinin resmini taşıdı, cet Fehmi Ünal ise oğlunun askeri beresini taktı.

Oğlunun tabutuna sarılan asıl Duyma Ünal, ağlamayacağını anlatım ederek, şunları söyledi:

“Askerim, yavrum. Sen beni tek utandırmadın. Antrenör askerim benim. Sen gittin amma senin üzere niceleri var yavrum. Beni gururlandırdın, Allah dahi seni gururlandırsın. Yavrum ben seni vatana feda ettim. Bin sunum, on binlerce elan var senden. Yavrum, vatan sağ olsun. Sen değme ant benim içimde, kalbimdesin yavrum. Bu senin damatlığın yavrum. Sen damatlığını giydin çocuğum. ‘Hayalimin peşinde koşacağım.’ dedin, koştun yavrum. Cenabıhak seni Sefir Efendimize bitişik eylesin. Bize iri tıpkısı çekicilik bıraktı. Hiç boynunuzu eğmeyin.”

Kılınan cenaze namazının peşi sıra şehit Ünal’ın naaşı, Espiye ilçesindeki Çam Mahallesi mezarlığına defnedildi.

Share: