Martir Ehlivukuf Onbaşı Karaçam, memleketi Çorum’da serencam yolculuğuna uğurlandı

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerce yapılan taciz atışı sonucu martir olan Eksper Onbaşı Muhammed Karaçam’ın (27) cenazesi, memleketi Çorum’bile toprağa verildi.

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, Hakkari’den askeri uçakla Amasya Merzifon Havalimanı’na, buradan da karaca vasıtasıyla Çorum’a getirilerek, Eti Üniversitesi Erol Olçok Yetişek ve Araştırma Hastanesi morguna konuldu.

Buradan, helallik kırılmak üzere Buharaevler Mahallesi’ndeki evine götürülen şehidin cenazesi, henüz sonra merasim için Akşemseddin Camisi’ne getirildi.

Vali Mustafa Rençper, şehit babası Bedri Karaçam, martir annesi Aysel Karaçam ile kardeşleri Satı Cümle, Renkler Karaçam ve Sibel Sırçalı’ya taziyet dileklerini iletti.

İkindi namazına müteakip cenaze namazının kılınmasının ardından İl Müftüsü Aşure Ayı Biçer tarafından dua edildi.

Şehit Muhammed Karaçam’ın cenazesi, askerlerin omzunda futbolcu arabasına konularak, kafile eşliğinde götürüldüğü Çorum Şehitliği’ne defnedildi.

Cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınlarının birlikte Çorum Valisi Fellah, Milli Savunma Icra Vekili Yardımcısı Muhsin Öz, Merzifon 5. Temel Jet Üssü Komutanı Hava Tayyareci Liva Mete Kuş, Kırıkkale Mühimmat Depo Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ulvi Durmuş, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ile vatandaşlar katıldı.Share: