Mardin’de 30 ağustos Yengi Bayramı törenle kutlandı

Mardin’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. sene dönümü törenle kutlandı.

Hükümet Konağı önünde planlı izlence, Atatürk büstüne çelenklerin sunulmasıyla başladı. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mahmut Demirtaş ile 70’inci Mekanize Piyon Sancak Komutanı Sancak Vukuf Yokarıbaş yoluyla çelenk sunuldu. saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam eden törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Galebe Bayramı mesajı okundu.

Törende günün medlul ve önemini belirten konuşmayı Piyon Binbaşı Erman Yıldız yaparken günün meal ve önemini tamlayan şiiri dahi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi öğrencisi Zeliha Bakay okudu. Ilbay Demirtaş, törene katılan protokol üyelerinin, vatandaşların ve merasim birliklerinin bayramını kutlayarak Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Sarayı dinlenmelik alanında bile tebrikat ve akseptans törenine katıldı.

Törene Vali Mahmut Demirtaş’ın birlikte 70. Mekanize Yaya Tuğgeneral Komutanı Tuğgeneral Hikmet Yokarıbaş, İl Bitirmiş Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Dr. Görgülü Turhan, askeri ve mülki erkan, sivil sosyete kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Kabul töreninin peşi sıra 30 Ağustos Utku Bayramı programı sona erdi. – MARDİN

Share: