Manisa’da darbettiği üreticinin 1 ton 700 kilo bademini alıp kaçan karanlık tutuklandı

Manisa’nın Demirci ilçesinde azrail kabil davranarak temas kurduğu 68 yaşındaki üreticiyi darbettiği ve 1 titrem 700 kilo bademi alıp kaçtığı öne sürülen dalavereli tutuklandı.

İlçeye bağlı İcikler Mahallesi’nde hararetli ve 10 yıldır badem üreten Yonis Kaçmaz (68), 1 ton 700 kilogram bademini kendisini tüccar adına tanıtan kişiye kaptırdığını belirterek jandarmaya başvurdu.

Kaçmaz, alışverişten vazgeçtiği tam keleş vasıtasıyla darbedildiğini dahi argüman etti.

Olayın aydınlatılması üzere mesai başlatan kaymakamlık cingöz komutanlığı ekipleri, düzenlilik kamerası görüntülerinden şüpheliye ilişik kamyoneti tayin etti.

Kamyonetin Kırkağaç ilçesinde olduğunu belirleyen güllabi, güdücü A.G’yi gözaltına aldı.

Demirci’ye getirilen berbat karakoldaki ifade ve işlemlerin arkası sıra çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Bademler, bitirmiş ekipleri aracılığıyla Yonis Kaçmaz’a teyit edildi.

“Sana fatura kestim diye niteleyerek fotoğrafımı çekti”

Yonis Kaçmaz, AA muhabirine, ürünlerini kafasız aldığı üzere büyük mutluluk yaşadığını belirterek uyanık ekibine teşekkürname etti.

Kendisini tüccar olarak tanıtan kişiyle anlaştıklarını ve bademleri kamyonete yüklediklerini tamlayan Kaçmaz, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Bana bademleri beğendiğini söyledi. Bilahare birlikte fatura kestiğini söyleyerek ayrımsız kağıt çıkardı. Haddizatında o fatura değil senetmiş. Ben o kağıda imza veya yazı yazmadım. Hazin değmedi. O kağıdı göğsüme koyarak ‘Sana fatura kestim. Az Buçuk gülümse’ diyerek fotoğrafımı çekti. ‘Güzel benzeri alışveriş oldu’ dedi. Daha bilahare parayı araçtan getireyim diye kamyonete gitti.”

Karşısındaki kişinin hilekâr olduğunu anladığını nâkil Kaçmaz, alışverişten caymak ve bademlerini kamyonetten azaltmak için müdahale ettiğinde sakil vasıtasıyla darbedildiğini, kamyonetin üzerinden atıldığını ve zedelenmek sonucu köprücük kemiklerinde kırık oluştuğunu söyledi.

Share: