Kuran-ı Verimli-i ezberleyen 160 koruyan şehadetname aldı

Kuran-ı Bonkör-i ezberleyen 160 hafız şehadetname aldı

ERZİNCAN – Erzincan’üstelik Kur’an kurslarında Kur’an-ı Bonkör’i ezberleyen 160 akıl diplomaları düzenlenen Hafızlık İcazet Töreninde verildi.

Erzincan İl Müftülüğü bünyesinde bulunan Kur’an kurslarında hafızlığını tamamlayan öğrenciler amacıyla Terzibaba Camiinde Hafızlık İcazet Merasimi düzenlendi.

Terzibaba Camiin de planlı programa Vali Mehmet Hırsızlık, Saylav Belgit Çakır, Kült İşleri Başkan Yardımcısı Hisse Senedi İşleyen, Erzincan İl Müftüsü Hüccet Çakır, hafız olan çocukların aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Ahi tilaveti ile başlayan program hafızların yerini alması ve protokol konuşmaları ile devam etti.

Program birlikte konuşan Diyanet İşleri Başbuğ Yardımcısı Dr. Belgit İşleyen, büyüklük genelinde hafızlık ve Kur’an kurslarına nazik sargı olduğunu anımsatarak, “Gençlerin Kur’an okumasının yanında memleketine okşayıcı evlatlar olması amacıyla da himmet gösteriyoruz. Hamdolsun yüzlerce binlerce öğrencimiz bu kurslara katılıyor. Burada ayrıntılar yemeden içmeden Kur’an okumayı değil muaşeret adabı öğreniyorlar. Amacımız memleketine, devletine, dünyasına katkı sağlayacak evlatlar eklemek.” dedi.

Konuşmaların arkası sıra program hafızlara doküman, hediyelerin takdimi ve dua ile son buldu.

Share: