Küçükçekmece’deki ‘Trabzon Günleri’, Binlerce İstanbullu’yu Ağırladı

Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece Trabzonlular Derneği iş birliği ile Fevzi Nüfuz Etmek Meydanı’nda planlı Trabzon Günleri’nde katılımcılara 3 titrem hamsi gril ağırlama edildi. 4 çevrim süresince binlerce kişinin konuşma ettiği festivalde vatandaşlar, Trabzon’un kendine özgü mutfağından, yerel ahali sanatlarına, horonundan kemençesine, kente dayalı özledikleriyle tıpkısı araya hulul imkanı buldu.

Festivalin serencam gününde vatandaşlar, izzetüikram edilen hamsi ekmekten ve helvadan alabilmek için mufassal kuyruklar oluşturdu.

Siyasi parti temsilcilerinin de mülakat ettiği festivalin kapanışında yörenin müstehap sanatçıları İsmail Türüt, İlyas- Furkan Kükremek, İslam Baht, Nuray Aksoy, Fevzi Hissetmek Meydanı’nda dinleti verdi. Vatandaşlar, sanatçıların söylediği şarkılara horon oynayarak haremlik etti.

“BİZ GİDEMESEK DAHI MEMLEKETİMİZ BURAYA GELDİ”

Etkinliği ülfet fail vatandaşlardan İzzet Korkmaz,  “İki senedir Trabzon’a gidemiyoruz amma memleketimiz buraya geldi. Çok mutluyuz haddinden fazla gururluyuz. Bizim ürünlerimizi görünce farklı mutlu oluyoruz. Değme özdek çok domuzuna. Hamsimizi yedik alışverişimizi yaptık. Hemşehrilerimizi gördük. çoluk çocuk ailece geldik. Bebeğimiz üstelik var burada. Tereyağ, mıhlamalık, sucuk, ekmek aldık” dedi.

Share: