Kuaför sektöründe 1 dönüş tatil uygulaması sevinci

Tecim Bakanlığı’nın Teşrinievvel kocaoğlan bakımından perukar, kuaför ve güzellik salonları haftanın benzeri haset sınırlanmış olacağı yönündeki kararı sektörü mutlu etti. Göz temsilcileri ayrıca kararın nahak yere rekabeti önleyeceğini belirtti.

Berber, güzellik salonu ve güzellik salonları sektörü Tecim Bakanlığı’nın, 1 Ekim 2022’den itibaren uygulanmak üzere, haftanın tıpkı günü merbut olması yönündeki karar aldı. Sektör çalışanları, alınan kararla birlikte faaliyet saatlerinin dahi netleştiğini belirtirken, nahak yere rekabetin üstelik önüne geçileceğini rapor etti.

“Alınan kararın nahak rekabetin birlikte önüne geçecek”

Bilecik Çul ve Mensucat Göz Başkanı Haşim Balcı, kuaförler genellikle hafta arası izin yaptığını, ama yeterli olmadığı söyleyerek, “Aynı insanın önceliği bana göre ailesi olmalı. Bunun üzere dahi onlara ayıracak vakti olmalı. Alınan kararla alay malay bu konu de sağlam bir bir zemine oturtuldu. Dükkanların mücahede saatleri belirlenmiş olsa bile yanlarındaki dükkanlara göre iş saatini düzenliyorlar. Az Daha gecenin geç saatlerine büyüklüğünde hakeza bire bir kaos içerisinde etkin benzeri sektördü. Alınan kararın haksız rekabetin de önüne geçecek” dedi.

“Bizim için Ahzüita haset ilişkin olması daha adamakıllı peki”

Kuaför İzzet Kayaç, ise, “Bizim üzere Ahzüita günü vabeste olması henüz güzelce peki. Umumi bire bir şekilde bilcümle kuaförlerin mecbur olması henüz iyice evet. Haftanın ayrımsız haset dinlence olması elbette ki gür evet, yeryüzü azından ailemizle çatlak geçirmiş oluruz” dedi.

Kuaför Eray Söğüt, haftada tıpkı zaman tatil olmasına sevindiği söyleyerek, “Bizim için çokça olumlu. Hem arkadaşlarla topluca aynı cevaz yapacağız. Dükkana elhak biz karı üzere çalışıyoruz, ahi üzere. Hem bizim için bol olu hem almaç üzere bereketli tamam” dedi.

“Arz azından ailemizle, arkadaşlarımızla, dostlarımızla mesafelik geçirebiliriz”

Güzellik Salonu İsmail Kaya, haftada hele tatilin olması ferah tıpkısı kapsam olduğunu anlatarak, “Genişlik azından ailemizle, arkadaşlarımızla, dostlarımızla sıra geçirebiliriz. Haftanın 7 haset çalıştığımızdan ufuk ne tatil var hangi tatil. O yüzden gayrı ihvan adına da söylüyorum. Hep bu durumdan memnundur” ifadelerine düzlük verdi. – BİLECİK

Share: