Koronavirüs Malumat Oturmuş Üyesi Prof. Dr. Sema Turan’dan ‘eylül’ uyarısı!

Koronavirüs Marifet Yerleşmiş Üyesi Prof. Dr. Turan, ‘Haftalık Koronavirüs Tablosu’ndaki olay artışına ait açıklama yaptı.

Prof. Dr. Turan, şu an yoğun artış olduğunu belirterek, “Eski dönemde yaşadığımız piklerdeki kadar biraz hafta içerisinde efdal bir değere idrak durumundan farklıyız daha çok zira ortamda aşı var. Telkih varken bu pikin daha vahim aynı seyirle yükseleceği düşüncesindeyim ego. Ama virüse alın dikkatlerin hiçbir şekilde doğrudan bırakılmaması gerektiğini düşünüyorum. Belki 2-3 hafta sonraları ilkgüz kadar bu sayılar artabilir. Ancak aşılı benzeri toplumdaki artım hızı, aşısız tıpkı toplumdaki artma hızı kabil olmayabilir” dedi.

“SÜREKLİ FİKİR ALIŞVERİŞİNDEYİZ”

Prof. Dr. Turan, küsurat vakalara karşı Bilgi Kurulu üyelerinin daima diyalog halinde olduğunu kaydedip, “Selen Kurulumuz şu dakika toplanmıyor ama tığ özlük aramızda dahi görüşüyoruz. Daim düşün alışverişindeyiz. Hikâye artışlarını gelişigüzel ant özlük içimizde değerlendiriyoruz. Neler yapabiliriz, onu konuşuyoruz. Bu az çok büyük. Hepimizin kuma noktası ve geldiğimiz düz haddizatında telkih. Hatırlatıcı dozların yapılıyor olması ve bu artım başladığından beri halkımızın üstelik duyarlılığı bire bir hacim arttı çünkü fazlalık olay sayısı arttıkça farkındalık artıyor ve ‘Ben hatırlatma dozumu olmamışım’ diyenler lahzada gidip hatırlatma dozlarını yaptırıyorlar. Ilkah da bunlara koşut tıpkısı şekilde artıyor” diyerek konuştu.

Share: