Komutan V. Subaşı; hakkında sâdır bazı haberlere müteveccih izah yaptı

Bilecik Şehremaneti Komutan V. Ferişte Mızrak Subaşı, bazı basın ürün organlarında kendisine müteveccih çıkan haberlerle ilgilendiren izah yaparak, “Bu ahlaksızlığa cebin türel mücadelemiz başlamıştır” dedi.

Başbuğ V. Subaşı yaptığı açıklamada gâh gazetelerinde şahsına yönelik sâdır haber ağız ağıza gerçeklikten ırak ve şahsını karalamaya müteveccih karakteristik aynı kampanyadan ibaret olduğunu belirtti. Subaşı, “Başbuğ Yardımcılığı görevine geldiğim 1 Nisan 2019 tarihinden ve Bilecik uray başkan vekilliğine seçildiğim tarihten bu yana hiçbir şaibeye kayran bırakacak eylemde bulunmadım. Göreve başladığım önceki günden bugüne rastgele devir adil, diyapozitif ve rast tıpkı şekilde şehrime bakım ettim. Çocukluğumu geçirdiğim, eğitimimi tamamladığım ve yuva kurduğum Bilecik’e hizmet etmekten bile şeref ve hava duyuyorum. Bu anlayışla çıktığım yolda; tıpkı kısım insanın ellerinden kayan iktidarı kaybetmemeleri yerine propaganda fail aynı iz organının yayımladığı; delilsiz, kanıtsız ve müsvedde gayeli bu olgun üzere bilcümle türel yollara başvurduğumu üzerine basarak ifşa etmek isterim” dedi.

“Belirtilen konaklama maliyetinin belediyemiz eliyle karşılandığı iddiası ağız ağıza asılsızdır”

Haberde güzeşte maliyet rakamının Bilecik Belediyesi tarafından karşılanmadığını vurgulayan Başkan V. Subaşı, “30 Ilkgüz-2 Teşrinievvel 2021 tarihleri arasında Cumhuriyet Altını Ahali Partisi’nin düzenlemiş olduğu CHP’li Belediyeler Zirai Kalkınma Zirvesi’hangi Eş Kooperatifimizle gelişigüzel Kadın Komutan Yardımcısı adına hele görevlendirildim. Bahsi geçen sevap, organizasyona katıldığımız ekibimizin hep konaklama maliyetini göstermektedir. Bunun dışında haberde bahsi güzeşte konaklama maliyetlerinin belediyemiz aracılığıyla karşılandığı iddiası tamamen asılsızdır” dedi.

“Bahsi geçen münakasa EKAP mevzuatına makul şekilde yapılmıştır”

Bahsi güzeşte eksiltme ile ilgilendiren kendisine; bugüne kadar hizmet alımı gerçekleştirdiğimiz tüm ihalelerimizi şeffaflık karinesi gereği toplumsal medya hesaplarımızda etken yayınladıklarını anlatan Subaşı, sözlerine şöyle devam etti;

“Tamlık ihalelerimiz EKAP car duyurularına çıkılarak Amme İhale Kanunu şartlarına uygun tıpkısı şekilde gerçekleşmektedir. Bu konuda kanuncu mevzuata çap tek işlemin gerçekleştirilmesi olanaklı değildir! Belediyede hem başbuğ yardımcılığı hem dahi komutan vekilliği görevim süresince hiçbir ihale ve bakım alımında hiçbir şirketi ya birlikte kişiyi kayırmadım. Alelhusus başbuğ vekilliğine seçildiğimde rehavet alanımın dışında gerçekleşen ve kayınpederime ilişik şirketin ihale anlaşmasını tek şaibeye yer kırpmak hesabına iki yönlü yerine feshettim. Bu tatlılıkla yaptığım görevimde ne bire bir andıran arkadaşımı ne bir akrabamı kayırmam olanaklı değildir. Haberde sözü güzeşte kemirmek aranjman süsleme hizmeti faturası; aranjman şirketi ile yapılan ittifak kanuncu mevzuat gereği çevre öneri araştırması yapılarak en uygun ve arz düşük kıymettar teklifi veren firmaya yaptırılan şişman küçümseme yemeği organizasyonu süsleme hizmeti faturasıdır. Belediyemiz türlü organizasyonlarda mütenevvi firmalarla çalışmaktadır ve bunu da hakkaniyetli ve diyapozitif benzeri şekilde gerçekleştirmektedir. Usule ve mevzuata çapraz hiçbir iş yapılmamaktadır. Yapılan tıpkı hizmet alımından art niyet araştırmak tamamen karalamaya müteveccih bire bir kampanya olduğunun açıkça ve kemiksiz aynı kanıtıdır” dedi.

“Bu ahlaksızlığa karşı türel mücadelemiz başlamıştır”

Subaşı açıklamasının devamında, “Bu ahlaksızlığa cebin türel mücadelemiz başlamıştır. Değerli hemşerilerimizin içi rahat olsun. Vatandaşlarımızın alın teriyle kazandıkları savuşturmak paralarıyla ödedikleri vergiler bizim kırmızıçizgimizdir. Bu anlamda belediyemizin kaynakları hep yasalı yükümlülükler çerçevesinde ve mevzuata akla yatkın ayrımsız biçimde harcanmaktadır. Hesabını veremeyeceğimiz tek ayrımsız kuruş yegâne ayrımsız vatandaşımızın hakkı yoktur! Bu ahlaksızlığa karşı hakikat hukuki mücadelemiz başlamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine kayran verdi. – BİLECİKShare: