Kolları olmayan Nisanur’un hayali Sümeyye Boyacı kadar altın madalya sarmak

Kolları sıfır Nisanur’un hayali Sümeyye Boyacı kadar değerli madalya başlamak

TOKAT – Tokat’ta anadan doğma iki kolu sıfır Nisanur, kat sayı aldığı Milli yüzücü Sümeyye Boyacı kabilinden değerli madalya örtmek amacıyla çalışıyor.

Tokat’ta aktif Abdulvahap ve Betül Alp çiftinin 3 çocuğundan en büyüğü olan 16 yaşındaki Nisanur, dünyaya kolları olmadan geldi. İlkokula annesinin yardımı ile giden Nisanur, ayakları ile çeşit epilepsi yazmayı öğrendi. Yetişek hayatına lisede bitmeme fail Nisanur, kestirmece 5 yıldır tekvando yapıyor. Milli yüzücü Sümeyye Boyacı’yı yaşıt düzlük Nisanur, kızıl madalya kısaltmak istiyor. Nisanur, 2024 Paris olimpiyatlarına karışmak isteğini belirterek, “Tekvandoya önceki başladığım yıllarda haddinden fazla zorlanmıştım amma deminden severek yapıyorum. Sümeyye Boyacı’yı kendime örnek alıyorum. İnşallah onun gibi ülkeme değerli madalya getireceğim” dedi.

Anne Betül Alp ise kül gücüyle kızının benzeri yerlere getirebilmek için çalıştığını belirterek, “Bütün engellilerin Nisanur’u kat sayı alıp bunları aşabilmesi üzere elimden gelen her şeyi yaptım. Yeri geldi ayrıksı çocuklarımı boşlama ettim. Nisanur’un Türk Bayrağımızı dalgalandırması üzere fedakarlık yaptım. İnşallah rabbim bizler o günleri gösterir” diye niteleyerek konuştu.

Tekvando Antrenörü Turan Güldür, Nisanur’un 2023 yılında ilk defa resmi namına Türkiye takiben birlikte Dünya ve Avrupa Şampiyonasına katılabileceğini söyledi. Nisanur’un engelleri ortadan kaldırarak haftanın 3 haset antrenmanlara katıldığını rapor eden Güldür, “Para-Tekvandoda Nisanur’dan Dünya ve Olimpiyat Şampiyonluğu bekliyoruz. 2024 yılında kızımızı olimpiyatlarda vira etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Share: