Kocasinan’da kendiliğinden sulama sistemi yaygınlaşıyor

Kocasinan Belediyesi, su kaynaklarının artağan kullanılması ve enerjiden artırım sağlanması için otopark ve yeşil alanlarda hudayinabit sulama sistemini yaygınlaştırıyor.

Belediyeden yapılan açıklamada görüşlerine meydan sunulan Belediye Reisi Ahmet Çolakbayrakdar, kaynakların daha mübarek kullanılması üstüne birçok yatırım yaptıklarını bildirdi.

Alelhusus suyu henüz bol kullanmaya çalıştıklarını tamlayan Çolakbayrakdar, “İnsanı merkeze alarak erdemli teknolojiyi kullanan, henüz yaşanabilir ve sürdürülebilir şehirler düz yazı ediyoruz. Alelhusus suyumuzun henüz bol kullanılması üzere yatırımlar yapıyoruz. Bunlardan biri olan resen sulama sistemiyle balaban ölçüde su ve erke tasarrufu sağlıyoruz. Mevcut parklarda rahat ağıl getirdiğimiz ve eskimemiş yaptığımız parklarda uyguladığımız spontane sulama sistemiyle ati nesillerimize elan yaşanabilir ayrımsız yer bırakacağız. 4 yıl ilk hayata geçirdiğimiz LED uygulayım bilimi aydınlatmayla de hem elan çok aydın hem birlikte daha aşkın erke tasarrufu sağladık. Hem gereç hem birlikte enerji atılmak için 1 yılda hep 2,5 milyon lira artırım sağladık.” ifadesini kullandı.

Share: