Kocaeli’de Muay Thai rüzgarı esecek

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde düzenlenecek olan 15 Orak Ayı Milli İrade Muay Thai Şampiyonası’nda 7 ilden 369 sportmen bökelik için arak dökecek.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde 12-14 Ağustos tarihleri arasında 15 Orak Ayı Milli İrade Muay Thai Şampiyonası gerçekleştirilecek. Gebze Sınırlı Spor Salonu’nda yapılacak olan müsabakalara Kocaeli, İstanbul, Bursa, Sakarya, Düzce, Bolu, Tekirdağ gelmek üzere 7 toprak ve 39 kulüpten 369 sporcu katılma sağlayacak. Sporcuların, minikler, yıldızlar, çoluk çocuk ve büyükler kategorilerinde şampiyona amacıyla ter dökecekleri müsabakayı vatandaşlar üstelik ücretsiz bir şekilde izleyebilecek.

Kocaeli Muay Thai İl Temsilcisi Osman Şığva, “Düzenlediğimiz turnuvaya 7 ilimizden 369 sporcumuz katılıyor. Bu tarz turnuvalar düzenleyerek sporcular arasındaki dostluğu, bağlanak ve beraberliği arttırmayı hedefliyoruz. Bunun birlikte düzenlenen seçkin turnuva sporcuların tecrübe kazanması açısından da az çok şanlı. 15 Temmuz ruhuna akla yatkın tıpkısı turnuva olacağına yürekten inanıyorum. Şimdiden paydaşlık sağlayacak olan bütün sporcu ve antrenörlere teşekkür ediyor, hepsine başarılar diliyorum” dedi. – KOCAELİ

Share: