Kırıkkale’den gücük gücük

Kırıkkale’nin Bahşılı ilçesinde mahallelere hamam asfalt serme çalışmaları başladı.

Atadönmez Mahallesi’ndeki çalışmaları inceleyen Şehremini Recep Galibiyet Tekin, AA muhabirine, uray adına yürüttükleri görüşme ve çalışmaların peşi sıra ısıdam asfalt temin ettiklerini söyledi.

İlçedeki donuk bölgelere sıcak asfalt sermeye başladıklarını anlatan Tekin, “Tahminî 2 bin 300 metrekarelik benzeri alanda ısıdam asfalt çalışmasını başlatmış bulunuyoruz. Elan geçmiş kilit parke taşı döşenen ve boğunuk olan alanlarda mesai yapıyoruz. Buradaki parke taşlarını kaldırıp ihtiyaç olan başka yerlerde kullanıyoruz. Bu alanlara bile yunak asfalt seriyoruz. İlçemizin çöz yollarında bu çalışmalarımız devam edecek. Yunak asfalt temini üstüne Milletvekilimiz Ramazan Birey, İl Başkanımız Mustafa Kaplan ve destek olan herkese teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Yahşihan ilçesinde kantin denetimi

Yahşihan Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Polis Müdürlüğü ekiplerince ekol kantinlerinde hıfzıssıhha ve dosdoğru besin satışı denetimi gerçekleştirildi.

Yeni eğitim yılının başlamasıyla polis ekipleri, ilçedeki ilk, ılımlı ve ortaöğretim düzeyindeki okullarda bulunan kantinlerdeki denetimlerde alelhusus hijyen konusuna evleviyet veriyor.

Kantin işletmecilerini dokuncalı mahsulat satmamaları üstüne uyarıcı ekipler, çocukların sağlığını tehdit edebilecek basak şeş, menşei belgisiz evet dahi tarihi eski iz satışı olup olmadığı kontrol etti.

Denetimlerde, eksiği olan kantin işletmecileri uyarılarak, eksiklerini gidermeleri üzere müddet verildi.

Share: