Kılıçdaroğlu’nun namzetlik girişimleri tutuklu HDP’li Selahattin Demirtaş’ı rahatsız etti: Yaptığı on paralık üstelik yalınç tıpkısı hisse senedi değildir

Bozuk HDP Eş Umumi Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi’nde gündeme ilişik değerlendirmelerde bulundu. 6’lı masanın 23 Haziran 2023 tarihinde yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çıkaracağı adayın CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olacağı iddialarıyla ait birlikte mütekellim Demirtaş, CHP liderinin farklı içtimai kesimlerde koskocaman bire bir desteğe sahip olduğunu rapor etti.

NAMZET İSMİ VERMEKTEN ÇEKİNDİ

Medyascope’tan Ruşen Çakır’ın sorularını yanıtlayan Demirtaş, Kılıçdaroğlu’nun beklenir adaylığı için şu yorumda bulundu; “Altılı Ganyan masanın ortak benzeri adayı tamam mu, olursa ki evet, buna tabii kendileri değişmeyen vereceklerdir. Fakat söz konusu adayın altılı masayı dahi aşacak şekilde, serbest kesimlerin adayı olması isteniyorsa HDP bile karışma özge kül kesimlerle namzetlik öncesi küşade, transparan aynı konuşma yürütülmesi gerektiğini HDP defalarca belirtti. Benim yahut bizim, eş aday üzerine kişioğlu söylememiz akıllıcasına olanaksız.

“YAPTIĞI HİÇ DAHI OLAĞAN BİR İŞ DEĞİLDİR”

Bu vesileyle bire bir öz göstermek isterim, Eksiksizlik Bey üzerinden yahut inancı üzerinden yapılan ayrıştırıcı tartışmaları hem çokça hatalı hem de namına hükümsüzlük kendisine değerlendiriyorum. Kaldı kim bence Sayın Kılıçdaroğlu, ülkenin az daha bilcümle ana ve kesinleşmemiş sorunlarına ilişkin görüşlerini açıklamış durumda ve farklı sosyal kesimlerde önemli tıpkısı desteğe sahip olduğu görünüyor. Böylesine kamplaşmış toplumlarda, seçme konuya ilgilendiren hal önerisi sunmak ve bunlar etrafında toplumu çitmek on paralık bile ciliz tıpkısı hareket değildir.

“ANKETLERDE BİR KIVILCIM YÜKSEK ÇIKANLAR KİMSEYİ YANILTMASIN”

Ülkenin sorunları karşı elan bir tane söz etmemiş kişilerin suskunluklarının kâh anketlerde benzeri zerre erdemli çıkması kimseyi yanıltmasın. Ülkenin akıbet aşama yüce sorunları karşı konuşmaya başladıklarında, ki aday olurlarsa konuşmaları gerekecek, bazen anketlerde görülen bu bindi sürer mi, emin değilim. Ben takkadak kişisel bir gözlemimi bu şekilde aktarmakla yetiniyorum. Henüz fazla istimara yapmam akla yatkın olmaz.”Share: