Keyif Bakanı Eş, kâh hastanelerin kapatılacağı iddialarını yalanladı Açıklaması

Esenlik Bakanı Fahrettin Koca, Etlik Şehir Hastanesinin açılışı zımnında ara sıra hastanelerin kapatılacağı iddialarını yalanlayarak “Onkoloji hastanemiz bakım vermeye devam edecek. Değişik hastanelerimiz dahi bakım vermeye devam edecek. Vakit Kaybetmeden hiçbir hastanemiz sonraki süreçte sağlık hizmeti dışında aynı amaçla kullanılmayacaktır. Burada ara sıra hastanelerimizin düzlük yer ekipmanları kayran meydan eş kaynağı Etlik Şehir Hastanesi amacıyla değerlendirilecektir.” dedi.

Insan, Türkiye-Azerbaycan Esenlik İş Forumu’na karışmak amacıyla geldiği Azerbaycan’ın başkenti Bakü’birlikte, gündeme ilgili soruları yanıtladı.

Haftaya çarşamba haset Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ankara’nın en şişman site hastanelerinden ikincisi Etlik Site Hastanesinin açılışının yapılacağını bildiren Herif, 4 bin yatağın üzerinde kapasiteye sahip ve 1000 dönüm arazinin üstüne müesses bu hastanenin, en üst teknolojiyle donatıldığını belirtti.

Adam, “Çarşamba haset açacağımız şifahane ile gelişigüzel kapatılması 10 yıl evvel tasrif yerine memul hiçbir hastanemizin sağlık hizmeti vermesini engellemeyeceğiz. Yani o hastanelerimizde esenlik hizmeti verilmeye devam edilecek. Bazılarının tez ettiği kabil ‘Onkoloji hastanemiz kapanıyor bakir hastane için’ üzere bazı algılara inanmayalım. Onkoloji hastanemiz hizmet vermeye devam edecek. Gayrı hastanelerimiz de bakım vermeye devam edecek. Hemen hiçbir hastanemiz sonraki süreçte sağlık hizmeti dışında tıpkısı amaçla kullanılmayacaktır. Burada ara sıra hastanelerimizin saha vadi ekipmanları vadi vadi herif kaynağı Etlik Kent Hastanesi amacıyla değerlendirilecektir. Etlik Şehir Hastanesi en son noktada hastanın gelebileceği ve bütün sorunlarının hal geliştirilebileceği ayrımsız merkez olarak düz yazı edildi. Yani oradan hastanın benzeri ayrıksı yere atıf edilmemesi planlanarak yapıldı. Dolayısıyla burayı yeryüzü gani yetkinlik merkezinin olduğu ayrımsız altyapıyla açmamız gerekiyor. Bu çerçevede birlikte birtakım hastanelerimizin kayırıcı kaynağından yararlanma edeceğiz ama bu hastanelerimiz hizmetlerine bitmeme edecek.” ifadelerini kullandı.

“Kamunun emin liman olduğunu görmüş olacağız”

Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) sonuçlarının elan açıklanmadığını tamlayan Koca, şu bilgileri verdi:

“Bu cuma namazı günü mahsus kadrolar deklare olacak. Tığ ÖSYM’ye gönderdik. 9 bini güzeşte bire bir kadrodan bahsediyoruz. Ben özellikle kilolu bire bir talebin olacağını, yüzdelik 90’ların üzerinde aynı doluluk olacağını tutum ediyorum. ‘Beyaz reform’ diye adlandırdığımız bakir dönemde kamuya dönüşün çok aheste olduğunu görüyoruz. Önümüzdeki dönemde kamunun değme sabık aktarılma inanılır aynı liman olduğunu hepimiz alay malay görmüş olacağız. Bazen kişi haklarının devreye girmesiyle kamunun bundan sonraki süreçte özellikle hekimlerimiz üzere elan cazibeli olacağını göreceğiz.”

Insan, personel alımıyla ilgilendiren Cumhur Reisi Erdoğan’ın müjdeyi verdiğini, 85 bin kişinin alımının bu yıl yapılacağını bildirdi.

Share: