Kemalpaşa Belediyesi Asfalt Istihsal Tesisi Kuruyor

Kemalpaşa Belediyesi, kentin erişim ağını daha çağdaş aynı kuzuluk getirebilmek için Armutlu Mahallesi’ndeki yapı yeri alanına Asfalt Emülsiyon Üretim Tesisi kuruyor. Kemalpaşa Şehremini Rıdvan Karakayalı, “Kemalpaşa’da artık kere diye tıpkı sorun kalmayacağına inanıyorum” dedi.

Kemalpaşa Belediyesi, Bilim İşleri Müdürlüğü’nün Armutlu Mahallesi’nde mevcut şantiye alanına Asfalt Emülsiyon Üretim Tesisi kuruyor. Belediye eliyle, 26 Eylül’dahi başlayan kurulum çalışmalarının teşrinievvel ayı içerisinde bitirilmesi planlanıyor. Ayrıca bu icraat kapsamında serencam uygulayım bilimi yüzeysel istila uzlaştırıcı şehremaneti bünyesine kazandırılacak. Bu sene süresince faaliyete başlayacak olan Asfalt Istihsal Tesisi ile Kemalpaşa’nın cemi kırsal mahalle yollarının asfaltlanması planlanıyor.

3.5 MİLYONA SERVET OLACAK

Kemalpaşa’nın mahallelerinde ihtiyaç duyulan asfaltlama ve yama çalışmalarını çurlatmak amacı ile kurulan Asfalt İşleme Tesisi kısaca 3,5 milyon liraya mülk olacak. Ayda 4,5 km asfalt serim kapasitesi, 10 şahsiyet personel kadrosu ile Kemalpaşa’da tamam sefer problemlerinin esaslı çözüme kavuşturulması planlanıyor.

“KEMALPAŞA’DA EL PROBLEMİ KALMAYACAK”

Gerçekleştirdikleri eksiksiz yatırımların vatandaşların tamamına dokunduğunu anlatım eden Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, “Kemalpaşa’nın bugüne kadar hiç topluluk olmadığı tıpkı yatırımı belediyemize kazandırdığımız için mutluyuz. Kemalpaşa’da artık kat diye bir iş kalmayacağına inanıyorum. Görev süremizin başında ilçemizin gerekseme duyduğu majör alt çatı yatırımlarını İzmir Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle tamamladık. Çabuk bir şekilde peş bina çalışmaları başladı ancak pandemi ve ekonomik kriz kaynaklı aksamalar yaşanıyor bittabi. Biz birlikte üreten ve bulunan kaynaklarıyla daim yerine güçlenen aynı kent olma vizyonumuz doğrultusunda Asfalt Üretim Tesisi’ni hayata geçiriyoruz. Kırnak olsun” dedi.

Share: