Kayseri’de rüyet engelliler satranç turnuvası madalya töreni yapıldı

Kayseri’de görme engelli sporculara yönelik planlı “Ulusal 100. Sene Utku Satranç Şampiyonası”nın madalya töreni gerçekleştirildi.

Kayseri Müşahede Engelliler Spor Kulübü’nün eş sahipliğinde planlı ve Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen görme engelli sporcuların yarıştığı satranç turnuvasında dereceye girenler için Ferdi Sporlar Merkezi’nde merasim düzenlendi.

Programa katılan Türkiye Müşahede Engelliler Spor Federasyonu (GESF) Başkanı Ayhan Yıldırım, vesile az çok Türkiye’nin temas coğrafyasına gitmeye çaba ettiklerini, zaman de Kayseri’da bulunmaktan serencam paye bahtiyar olduğunu söyledi.

Kayseri’dahi federasyonun ülke temsilciliği vasıtasıyla oylumlu bir satranç turnuvası düzenlendiğini, bu kadar faaliyetleri 81 ile ulaştırmak amacıyla çaba gösterdiklerini tamlayan Sebep, şunları kaydetti:

“Fırsat buldukça hep illere gitmeye çalışıyoruz. görme engelli sporunu 81 ilimize yaygınlaştırarak bu faaliyetlerin sürekliliğini uydurmak amacıyla elimizden geleni yapacağız. Kayseri bizim için çok balaban ayrımsız diyar. Kayseri sporun herhangi bir branşında olduğunu üzere mânialı sporunda dahi Türkiye’de model haline gelmiş bir şehir. Evden hariç çıkamayan âmâ kardeşlerimizi evden çıkarıp spor tesislerine ilam etmek amacıyla erke harcıyoruz. Bunu bile zevk alarak, bahtiyar yerine yapıyoruz. 8 branşımız var. Paralimpik bir federasyonuz çok fena hâlde yarınlar bizi bekliyor diyerek düşünüyorum.”

Konuşmaların arkası sıra dereceye giren 10 sporcuya madalyalarını Ayhan Saika, Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Ofis Müdürü Yakup Deliktaş, Kayseri Müşahede Engelliler Spor Kulübü Başkanı Başkanı Ümmet Ekici sunma etti.

Share: