“Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda ‘Açım’ diye niteleyerek kendini kesti” haberine ilgilendiren açıklama

Familya ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı, Kayseri’de boş kendisini kesen vatandaşın keyif sorunlarından hava geçirdiği nöbetlerde vücuduna beis ita eğiliminin olduğu, çocuklarına ve eşine cebin zararının olmadığı, hastaneye yatarak otama oluşmak istediğinin anlaşıldığı bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Küşat, evimde tüpüm bulunmayan, karnımı doyuracak ekmeğim namevcut.” antetli habere ilişik izah ika gereğinin duyulduğu belirtildi.

Haberde borçlarından dünya kendini kesmeye başlayan A.S’nin olay hesabına gelen polis ekipleri aracılığıyla ikna edilerek ambulansla hastaneye kaldırıldığı bilgisinin vadi aldığı anımsatılan açıklamada, “Yapılan incelemede, A.S’nin afiyet sorunlarından muhit geçirdiği nöbetlerde vücuduna engel ödeme eğiliminin olduğu, çocuklarına ve eşine alın zararının olmadığı, hastaneye yatarak tedavi kalkmak istediği anlaşılmıştır. Yapılan dosya incelemesinde, A.S’nin esrar bağımlısı olduğu ve mütenevvi suçlardan sabıkasının bulunduğu, aynı zamanda esenlik problemlerinin olduğu bilgilerine ulaşılmıştır.” denildi.

A.S’nin kağıt toplayıcılığı ve hurdacılıkla geçimini sağladığı ve Melikgazi Belediyesine ait konutlarda icar ödemeden oturduğunun belirleme edildiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere düzlük verildi:

“A.S’nin G.S. ile olan diğer resmi birlikteliğinden 8, 4 ve 2 yaşlarında üç çocuğu bulunmaktadır. G.S’nin İl Müdürlüğüne vermiş olduğu 18 Orak Ayı 2022 günlü dilekçesine istinaden ailenin, çocukların ihtiyacını karşılamadığı anlaşılmış olup, aileye 1 Eylül 2022 tarihinde konuşmak için bir bala namına tıpkısı yıl mütemadi Toplumsal ve Ekonomik Destek (SED) hizmeti başlatılmıştır. Bakanlığımız eliyle aileye sunulan sair deli dolu merkezi yardımlar ise şunlardır; Türkiye Ocak Destek Programı, cıvıltı istihlak desteği, meşrut sağlık yardımı (H.S.), meşrut afiyet yardımı (M.S.), meşrut eğitim yardımı (R.Y.S.), TKİ kömür yardımı.”

Share: