Kaymakam olma hayali ile engelleri aşıyor

Kaymakam olma hayali ile engelleri aşıyor

TOKAT – Tokat’ta bedensel özürlü yerine dünyaya mevrut Esame Bezgin, ilçebay olma hayali ile engelleri aşıyor.

Tokat’ta Yunis ve Sadiye Bezgin çiftinin iki çocuğundan Adlar Bezgin prematüre namına doğdu. Hayata tutunan Bezgin’e Serebral palsi teşhisi konuldu. Kas hastalığı illet ile yürümekte rehavet çekici Bezgin, ailesinin desteği ile eğitimine mesafe vermedi. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü 3. derslik öğrencisi Esma Bezgin (21), ilçebay olma hayalini gerçekleştirmek için yılmadan mücadele ediyor. Annesinin yardımı ile payanda değnekleri ile evinden çıkan genç kız, özel umum minibüsüne binerek üniversitenin yolunu tutuyor.

Hayali ilçebay olmak

Engelinin hayallerine engel olmadığını tamlayan Bezgin, önce, mutedil ve ortaöğretim eğitiminin arkası sıra üniversiteyi kazanarak hedefine yavaş yavaş yaklaştığını anlatım ederek, “Başından beri ego ilçebay olmayı planlıyordum. Hep hayalimdi. O nedenle bu bölümü atlaya zıplaya yazdım. Haddinden Fazla şükür kim bu istediğim bölümde hayallerime yavaş yavaş ulaşmaya çalışıyorum. İnşallah okulum bittiğinde engelli ilçebay değil birlikte işini iyi işleyen liyakatli ayrımsız kaymakam adına adımdan söz ettirmek istiyorum” dedi.

“Muvaffakiyet ve azmin uğrunda hiçbir engel duramaz”

Okul uğrunda bildirme çok minibüse binip inmekte zorlandığını tamlayan Bezgin, “Minibüs çokça neşeli oluyor. Annemle birlikte okula gidip geliyorum, bana çokça nazik destek veriyor. Annemin desteği ile ilkokul, ortaokul ve liseyi bitirdim. Demin dahi üniversitede okuyorum. Hayallerimi yaşayacağımı umuyorum. Özel gereksinimli arkadaşlarıma ara sıra tavsiyelerim var. Hiçbir zaman pes etmesin, ego yapamam diye düşünmesinler. Başarır ve kendilerine güvenirlerse hayallerini yer bereketli şekilde gerçekleştireceklerine inanıyorum. Çünkü başarının ve azmin önünde hiçbir bariyer duramaz. Başaracaklarına inanıyorum” diye konuştu.

Anne Sadiye Bezgin, erkendoğan yerine dünyaya mevrut kızının 2 yaşından bugüne hikmet tedavi gördüğünü söyledi. Hem ekol hem hikmet tedavi merkezi ortada mekik dokuyarak kızını bugünlere büyüklüğünde getirdiğini tamlayan Bezgin, “Rabbim ayrıntılı varlık versin seçkin zaman kızımın arkasındayım. Okuması amacıyla elimden mevrut seçme şeyi beğenmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Share: