Kavgada hayatını kaybeden kardeşi üzere türe arayışını sürdürüyor

Giresun Kalesi’nde kısaca 1,5 yıl ilk turist satıcılar beyninde çıkan kavgada akraba olan ayrımsız kadro vasıtasıyla çarpma edilmesinin ardından hayatını kaybeden 23 yaşındaki Anlaklı Fert Bebek’in yakınları adalet arayışını sürdürüyor.

Adli Tababet Raporunda savaş ile Zeki Fert Süt Kuzusu’in ölümü ortada tıbben nedensellik bağı bulunduğunu Adli Tıp Kurumu raporu ortaya koymasına rağmen sanıkların gösterişsiz yaralamadan kıran yargılandığını istikbal süren Zeki Birey Çağa’in ablası Berrin Aydınlık, “Kardeşim Giresun Kalesinde yıllardır esnaflık işleyen, gezmen satıcılık yapıyordu. Burada esasen seyyar satıcılık özne C.G. ile akrabalarının saldırısı sonucu 10 yabanlık aynı grupla darp ediliyor. Kardeşim bu olaydan 3-4 saat sonra rahatsızlanıyor. Zat imkanlarıyla hastaneye gidiyor. Olaydan aynı müddet sonrada hayatını kaybediyor. Olayla ilişik açılan davada sanıklar kolay kayırıcı yaralama suçundan yargılanıyor. O gün bugündür Giresun 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki sevgili hafif yaralamadan görülmektedir. Bu de bizim acımızı dindirmiyor. Biz davanın Kilolu Ceza’bile görülmesini ve adaletin namına gelmesini bekliyoruz. 16 Eş 2023 tarihinde değişmeyen duruşması yapılacak olan davanın Bati Ceza Mahkemesi’nde görülmesi gerektiği yönünde adalete olan inancımızı sürdürüyoruz” dedi.

Adli Tıp kalp krizi ile zedelenmek beyninde deste kurdu

Olayla ilişik Adli Tıp Kurumu 1. Adli Tababet İhtisas Müesses yoluyla raporda ise “Bebek’in cidal olayı ile ahiret yolculuğu arasında tıbben illiyet büyü bulunduğuna saha verildi. Raporda, kronik ihtisas yaradılış hastalığı mevcut kişinin ölümünün maruz kaldığı cidal olayının güç ve stresinin tetiklemesiyle süreğen kalp soy hastalığının etkin kuzuluk geçmesi sonucu meydana mevrut olduğu, söz konusu savaş olayıyla ahiret yolculuğu arasında tıbben nedensellik büyü bulunduğu fakat ukubet hukuku açısından nedensellik bağı olup olmadığı hususunun adli tahkikatla tarafınızca değerlendirilmesinin makul olacağı rey birliğiyle plan olunur” denildi.

Olayın geçmişi

Olay, 1 Orak Ayı 2021 tarihinde Giresun Kalesi Mesire Alanı’nda meydana geldi. İddiaya göre, kalede mesire alanında mısır satan Zeki Fert Süt Kuzusu ile aralarında daha ilk üstelik adavet bulunan gezmen satıcılık de eden öğretmen C.G. (49) ve yakınları tartıştı. Sâdır kavgada Anlaklı Birey Bebek, çarpma edildi. Çevredekilerin ihbarı üzerine fenomen namına polis güçleri ekipleri irsal edildi. Birbirlerinden şikayetçi olan ortalık, ifadeleri gönüllenmek üzere Çınarlar Polis Merkezi Amirliği’ne götürüldü. Anlaklı Birey Çağa, ifadesinde kendisini zedelenmek ettiğini belirttiği C.G., S.A., O.G., A.G. ve K.G.’den şikayetçi oldu. İfade işlemleri sonrası yanlar başıboş bırakıldı. – GİRESUN

Share: