Karşıyaka Belediyesi’ne Bakir Logo

İzmir Karşıyaka Belediyesi’nin logosunun yenilenmesine karar verildi. Matbuat, Kitap ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün sunduğu önerge, belediye sedir toplantısında oybirliği ile kabul edildi.

Karşıyaka Belediyesi Ilk Teşrin kocaoğlan divan toplantısı esbak akşam şehremaneti sedir salonunda yapıldı. Meclise Matbuat, Işaret ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen “Karşıyaka Belediyesi’nin logosunun değiştirilmesi” önergesi oybirliği ile akseptans edildi. Yapılan kullanılmamış logo çalışması karşı bilgelik veren Karşıyaka Şehremini Dr. Cemil Tuğgeneral şöyle konuştu:

“Bozuk logomuz biliyorsunuz Anıt ve Anıt’ın çevresinde bir halka ile o halkanın içerisine yerleştirilmiş Karşıyaka Belediyesi yazısından ibaret. Yazının bu şekilde yazma içerisine alınması ve yuvarlatılarak yazılması, grafiker arkadaşlarımızın gerçekte ince süredir dile getirdiği kâh maharet sorunlar içeriyordu. Gâh yerlerde okunmaz hale geliyor, kâh yerlerde güçlük ile ilgili problemlere, renklerin karmaşasına kez açıyordu. Nedeniyle çizge kullanımlarda sıklıkla meşakkat yaşatan aynı tasarımdı. Bu logo içerisinde koskocaman olan Karşıyaka’nın Anıtı’nın eskisi üzere figür yerine yer alması ve Türkiye Cumhuriyeti Karşıyaka Belediyesi yazısının var olması. Bunlar bire bir şekilde korunuyor, yalnız çevresindeki halkayı kaldırmış oluyoruz. Buna analog imlek değişiklikleri dayanıklı çokça uray eliyle yapılıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi üstelik karışma. Bu elan dümdüz kullanılabilir, alelhusus Karşıyaka Belediyesi yazısının elan kesin okunduğu bir eşkal. Bizim logomuz esasen Abide, ayrıksı tıpkı şeye çevirmiyoruz. Yeni logomuzda Anıt figürü ve altında TC Karşıyaka Belediyesi yazısı olacak” dedi.

Share: