Karısını bıçaklayan sanık ile ona hapsetmek isteyen gencin yargılanmasına devam edildi

Eskişehir’birlikte eşini ve kızını yaralayan Afganistan tabiiyetli maznun ile onu çalmak isterken bıçaklayan gencin yargılanmasına devam edildi.

4. Güç Ukubet Mahkemesindeki duruşmaya, mevkuf maznun Abdulkadir Ahmadi (62) ile yan avukatları katıldı. Tutuksuz maznun Tolga Daşkıran (19), olayda yaralanan Hüseyin Delimsirek ile maznun Ahmadi’nin eşi Shahnaz Teorik (47) ve kızı Nasimgül Ahmadi (32) duruşmaya gelmedi.

Mahkeme heyeti, sanık Abdulkadir Ahmadi’nin tutukluluğunun devamına, Adli Tıp Kurumundan bellek sağlığının yerinde olup olmadığının tespitiyle ilişik rapor istenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Emek Mahallesi Ertaş Caddesi’nde 5 Şubat akşamı Afganistan uyruklu Abdulkadir Ahmadi, eşi Shahnaz Nazari ve kızı Nasimgül Ahmadi’yi bıçakla yaralamıştı. Arkadaşı Hüseyin Delimsirek’in üstelik yaralandığı olayda Tolgahan Daşkıran, Abdulkadir Ahmadi’yi bıçakla yaraladığı iddiasıyla tutuklanmış, avukatının itirazı konusunda tıpkısı aktarılma sonraları tahliye edilmişti. Abdulkadir Ahmadi ise hastanedeki tedavisinin ardından tutuklanmıştı.

Share: