Karadeniz Off-Road Kupası’nın ikinci basamak yarışları Ordu’da yapıldı

Karadeniz Off-Road Kupası’nın ikinci ayak yarışları, Ordu’nun Fatsa ilçesinde gerçekleştirildi.

Türkiye Makine Sporları Federasyonu aracılığıyla Fatsa Off-Road Spor Kulübünün ev sahipliğinde Evkaf Mahallesi’nde oluşturulan parkurda düzenlenen yarışlarda 24 takım savaş etti.

Kalaba Valiliği, Cıvıl Cıvıl Büyükşehir Belediyesi, Fatsa Belediyesi, Fatsa Toyluk ve Spor İlçe Müdürlüğünün katkılarıyla yapılan organizasyonda sporcular, üç ayrımlı etapta korkunç yarıştı.

Bazı sürücülerin pres anlar yaşadığı parkurda, arızalanan vesait birlikte hisse senedi makinesiyle kayran dışına çekildi.

Vatandaşların bağlam gösterdiği etkinliği, Kalaba Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ile Fatsa Belediye Reisi İbrahim Etem Kibar da izleme etti.

Erdoğan: “Herkesin şu anda mutlu olduğunu görüyorum”

Fatsa Off-Road Spor Kulübü Başkanı Üzeyir Erdoğan, gazetecilere, yarışların haddinden fazla fena hâlde geçtiğini ve seyircilerin de afiyet aldığını düşündüğünü söyledi.

Off-road branşının adrenalini efdal benzeri spor olduğunu dile getiren Erdoğan, “Adrenalini faziletli olduğu üzere kendimizi ara sıra kontrol edemeyebiliyoruz. Uçanlar var, takla atanlar var amma gayet sevinçli. Herkesin şu anda mutlu olduğunu görüyorum.” dedi.

Erdoğan, yarışlara katılımın yüksek olduğunu vurgulayarak, “Havaların üstelik domuzuna olması nedeniyle bir nice yer ile ilçeden katılan sporcularımız ve onların üstelik seyircileri var. O nedenle gayet sunturlu ve ateşin sabık yarışı seyircilerimizin keyifle izlediğini düşünüyorum. Şu anda 24 yarış aracımız, 48 sporcumuz var. 15 yer ve ilçeden katılma var. Iğdır’dan Sakarya’ya, Artvin’den Trabzon, Rize, Giresun’a kadar sporcularımız var. Güzel ve coşkulu bir konkur yapıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Etkinlik, yarışlarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle sona erecek.Share: